Izola srečno izvlekla zmago v Radečah

Glede na položaj na lestvici so rokometaši Izole v Radeče prispeli kot veliki favoriti, kar pa niso pokazali na igrišču, saj so šele z golom v zadnji minuti osvojili obe točki. Izola je zmagala v Radečah z 27:28.

Rokometaši Izole so odlično začeli in že v 1/3 prvega polčasa povedli z 3:6. Po 2/3 tretjini (v 19. minuti) so vodili že z 7:12 in vse je kazalo, da bo tekma formalnost. Do 28. minute so držali prednost 5. zadetkov, ki se pa je do konca prvega polčasa stopila na končnih 13:16.

Če so Izolani dobro začeli prvi polčas so domači rokometaši Radeč odlično začeli drugi polčas. V prvih 9. minutah so naredili delni izid 5:1 in najprej izenačili na 17, kasneje pa še povedli z 18:17. Tudi minuta odmora gostujočega trenerja Radojkoviča v 37. minuti ni ustavila naleta domačih. Domači so med 40. in 46. minuti držali prednost zadetka, ko so jo s tremi zaporednimi zadetki Savanoviča v 49. minuti povišali na 24:21. Izola je v 5. minutah (med 51. in 56. minuto) naredila delni izid 1:5 in ponovno prešla v vodstvo (25:26) Sledile so razburljive zadnje 4 minute. Domači so v predzadnji minuti izenačili na 27, gostje pa v zadnji minuti povedli z 27:28. Po minuti odmora domačega trenerja Privška pol minute pred koncem so domači imeli zadnji napad v katerem pa niso uspeli zadeti vrata gostujočega vratarja Husiča. Zadeli so le okvir vrat in gostje si so lahko oddahnili in se veselili pomemben zmage za vrh lestvice.

Pri domačih sta Koritnik in Savanovič dosegla po 6 zadetkov, pri gostih iz Izole pa je Brumen dosegel 9 zadetkov (5/5 iz 7metrovk) in Poberaj 7.

Izola je na 4. mestu, kjer čaka spodrsljaj Krškega in Slovana, da se prebije na 2. mesto, ki še vodi v 1. ligo. Radeče pa so tudi po porazu ostali na 10. mestu.

RK Radeče Papir Nova – RD Butan plin Izola 27:28 (13:16)
športna dvorana Radeče, gledalcev: 100, sodnika: Ozren Backovič in Mirko Palačkovič

RK Radeče Papir Nova: Stegne 3, Koritnik 6, Hrovat Ž., Mrgole 5, Starina, Kaučič, Klinar, Zakošek 4, Savanovič 6, Čajko D., Gnidovec, Potočnik 2, Dragar, Čajko J., Hrovat L., Ivančič 1
Trener: Uroš Privšek

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 4, Smej, Beganovič, Zorič Stepančič, Brumen 9, Redžič 2, Vukovič, Peharc, Poberaj 7, Nikolič 5, Gašperšič 1, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 14 minut, RD Butan plin Izola 8 minut

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 1/1, RD Butan plin Izola 5/6

Radeče v naslednjem krogu gostujejo pri zadnjeuvrščenem Pomurju, medtem kot Izolo čaka zelo pomembna tekma v dvorani na Kraški proti Krškemu.