Pomurje s porazom tudi iz Brežic

Na tekmi pred malo številčnimi gledalci med ekipama iz spodnjega dela smo videli zmago domačih rokometašev iz Brežic proti zadnjeuvrščeni ekipi Pomurja z rezultatom 29:25 (14:9).

Gostje iz Prekmurja so svoj prvi zadetek dosegli šele v 9. minuti ko so si domači že priigrali prednost 4:0. V 13. minuti se je ekipa Pomurja sicer približala na 5:4 in do 19. minute držala zaostanek 2 zadetkov. Med 20. in 29. minuto so domači rokometaši naredili delni izid 5:0 in povedli z 14:7. Z zadnjima dvema zadetkoma ob koncu prvega polčasa so gostje nekoliko ublažili prednost na 14:9.

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel domačinom, ki so v 3. minuti nadaljevanja povedli z 17:9. Prednost 7,8 zadetkov so domači držali do 40. minute, ko so svojo prednost še povišali na visokih 25:14. Očitno je goste visok zaostanek streznil in so med 46. in 51. minuto naredili delni izid 1:7 in znižali na 26:21. Do konca tekme so gostje zadržali prednost in se na koncu veselili zaslužene zmage z 29:25.

Pri domačih je Hvastija dosegel 8, Jaka Tomše pa 6 zadetkov. Pri gostih je Bombek dosegel 6 zadetkov (vse v drugem polčasu), Hedl pa 5.

Brežice so z varno razdaljo od mest za izpad na 11. mestu, medtem ko so očitno rokometaši Pomurja obsojeni na zadnje mesto.

RK Brežice – RK Pomurje 29:25 (14:9)
športna dvorana Brežice, gledalcev: 40, sodnika: Leon Marinkovič in Žiga Vidali

RK Brežice: Zorič 1, Kostanjšek, Lipej 4, Tomše J. 6, Tomše M. 2, Bogovirč, Dučanovič, Krivokapič, Hvastija 8, Kozole, Udovč, Derenda 2, Matjašič 1, Zagode, Jagrič
Trener: Primož Plazar

RK Pomurje: Škrjanec, Osterc 3, Bombek 6, Štumpf, Prosenjak, Žižek Cvetko 4, Vild Marič, Hedl 5, Falež 1, Kozelj 1, Zver, Kocan, Hameršak 2, Jankovič 1, Topolovec 2
Trener: Alan Potočnjak

Izkljućitve: RK Brežice 18 minut, RK Pomurje 8 minut

7metrovke: RK Brežice 6/7, RK Pomurje 3/5

Pomurje v naslednjem krogu gosti Radeče, Brežice pa odhajajo v Črnomelj.