Izola zmagala v Šmartnem

Rokometaši Izole so v tekmo z bivšim prvoligašem vstopili zelo resno, saj nujno potrebujejo zmage do konca prvenstva, da bi dosegli cilj, ki so si ga zadali na začetku sezone. Za zmago z 30:35 so Izolani veliko opravili že v prvem polčasu.

Na začetku tekme smo videli veliko število zadetkov. V prvih 10. minutah tekme so gledalci videli že 18 zadetkov. Po dveh vodstvih domačih igralcev so rokometaši Izole prvič povedli za 2 zadetke v 9. minuti z 6:8. Lepo prednost so si gostje priigrali v 19. minuti, ko so po delnem izidu 0:4 povedli z 9:14. V 24. minuti so gostje že vodili 12:19, vendar zadnjih 5 minut niso dosegli zadetka, kar so izkoristili domačini in znižali vodstvo gotov na 15:19. Velja še omeniti, da se je v prvem polčasu poškodoval Brumen.

Izolani so očitno bili zadovoljni z vodstvom, saj smo videli dokaj izenačeno tekmo. Gostje so svoj prednost občasno povišali in v 43. minuti je znašala najvišjih +7 (20:17). Domači se kaj več kot na -4 v v 51. minuti niso uspeli približati. 5. minut pred koncem so gostje povedli z 26:33. Do konca tekme so domači uspeli samo nekoliko ublažiti poraz na končnih 30:35.

Pri domačih je Justin zadel 9 zadetkov, Močnik pa 6. Pri gostih sta največ zadetkov dosegla Jurič (8) in Božič (6).

Izola z zmago še vedno vse drži v svojih rokah na drugem mestu, Herz ostaja na sredini lestvice na 8. mestu.

RD Herz Šmartno – RD Butan plin Izola 30:35 (15:19)
dvorana Pungrt, Šmartno pri Litiji, gledalcev: 100, sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RD Herz Šmartno: Sadar M., Ribarič 3, Škrabanja 4, Cirar 2, Berglez, Justin 9, Bahovec, Rozina, Muratovič, Žižek, Sadar A., Avsec 5, Jerina 1, Močnik 6, Kukovica
Trener: Filip Gradišek

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 8, Smej, Božič 6, Beganovič 3, Alessio, Brumen 2, Redžič 3, Vukovič, Peharc, Poberaj 4, Nikolič 4, Čolič, Gašperšič 5, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

Izključitve: RD Herz Šmartno 6 minut, RD Butan plin Izola 14 minut

7metrovke: RD Herz Šmartno 4/5, RD Butan plin Izola 4/5

Šmartno v naslednjem krogu odhaja v Prekmurje k Pomurju, Izola pa gosti nevarni Rudar.