V derbiju kroga Slovenj Gradec “preplaval” Dravo

V Slovenj Gradcu smo že v petek spremljali derbi kroga, kjer so gostovali rokoemtaši Drave. Domači rokometaši so dokaj prepričljivo premagali goste z rezultatom 30:24.

Po prvem zadetku gostov so najprej domači naredili delni izid 3:0, nato še gostje in v 11. minuti povedli z 3:4. Rezultat je bil zadnjič izenačen na 7 v 16. minuti. Domači rokometaši so svojo prednost počasi višali in ob polčasu vodili z 14:11.

Tudi v drugem polčasu so domači na krilih gledalcev svojo prednost počasi, a vztrajno višali in v 42. minuti povedli z 21:15. V predzadnji minuti so domači dosegli svojo najvišjo prednost, ki pa so jo rokometaši Drave v zadnjih dveh minutah znižali na končnih 30:24.

Pri gostih je bil najboljši strelec Hrupič, ki je zadel 8 zadetkov. Sivka je dosegel 6 zadetkov, kolikor sta pri domačih zadela še Cvetko in Pajt.

Slovenj Gradec je še vedno na dobri poti v 1. ligo, Drava se je že sprijaznila z mestom za “veliko četverico”.

RK Slovenj Gradec 2011 – RK Drava Ptuj 30:24 (14:11)
športna dvorana Slovenj Gradec, gledalcev: 550, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir

RK Slovenj Gradec 2011: Orter 1, Cvetko 6, Bulovič, Yankovskyy An., Pajt 6, Turinski, Podstrenšek, Šiljeg, Lasjak 4, Jogodič 4, Šol 3, Poklič 4, Tajnik 1, Dujmovič, Yankovskyy Al., Ošlovnik
Trener: Sebastjna Sovič

RK Drava Ptuj: Reisman, Godicelj, Lovrenčič, Gregorc 3, Grobelnik 4, Hrupič 8, Belec, Zupanc 3, Bedrač, Roćman 1, Žunič, Žuran M., Bračič, Žuran S., Sivka
Trener: Vladimir Vujovič

Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 10 minut, RK Drava Ptuj 8 minut

7metrovke: RK Slovenj Gradec 2011 1/1, RK Drava Ptuj 3/3

V naslednjem krogu pričakujemo veliki derbi med Slovenj Gradcem in Slovanom v Slovenj Gradcu. Drava gosti Brežice.