Jadran si je zagotovil obstanek proti Rudarju, Črnomelj brez presenečenja iz Ptuja

V Trbovljah si je ekipa Jadrana s točko priborila obstanek v ligi, Črnomeljčani pa na Ptuju niso uspeli presenetiti domače Drave in tako bo o njihovem obstanku odločal zadnji krog.

HRPELJANI S TOČKO DO OBSTANKA
Tekma med RD Rudar in RD Škerjanc Jadran Hrpelje – Kozina je večino časa potekala brez velike premoči ene ali druge ekipe. V prvem polčasu smo lahko spremljali igro gol za gol vse do 22. minute, ko so gostje začeli bolj napadati in so poskrbeli za dva gola prednosti pred začetkom druge polovice tekme (17 : 19).

Z odmora so bolj spočiti prišli domači, ki so v uvodnih minutah 2. polčasa zadeli kar 5 golov in tako prevzeli vodstvo, pa čeprav le za kratek čas. To je zbudilo goste, ki so hitro izenačili. Do konca tekme se je nadaljevala igra prvega polčasa, kar je pokazal tudi končni izenačen rezultat (31 : 31). S točko, ki so jo dobili za izenačenje so si Hrpeljani zagotovili obstanek v 1. B državni rokometni ligi.

ODLOČAL BO ZADNJI KROG
Slabše pa po 25. krogu kaže RK Črnomelj, ki je s porazom proti RK Drava Ptuj ogrozil svoj obstanek v ligi. Pred domačim občinstvom so Ptujčani začeli zelo odločno in že v prvih 3 minutah povedli s 4:0. Prednosti niso več spustili iz rok, o njihovi nadvladi pa priča tudi rezultat ob polčasu 17 : 10.

Tudi v nadaljevanju gostje niso našli pravega odgovora na močne napade domače ekipe. Čeprav smo do konca tekme spremljali igro gol za gol, je bila prednost Ptujčanov, predvsem zaradi razigranosti v prvem polčasu, prevelika, da bi jo lahko gostje ujeli. S končnim rezultatom 31 : 25 so na koncu torej slavili gostitelji, Črnomeljčani pa pred 26. krogom trepetajo za obstanek v ligi, saj morajo v zadnjem krogu premagati Grosupeljčane.