Kdo vse je včeraj presenetil v pokalu?

V 1/16 finala pokala Sloveniji smo videli tudi nekaj presenečenj. Glavni sta zagotovo napredovanje ekip RD Alples Železniki in RK Krško ter malo presenetljivo visoka zmaga Slovana nad ptujsko Dravo.

V ŽELEZNIKIH SMO SPREMLJALI KAR DVA PODALJŠKA

Prvo presenečenje smo videli v Železnikih. Zmagovalca smo dobili šele po 80. minutah igre. Čeprav so Grosupeljčani tekmo bolje odprli in vse do zaključka prvega polčasa bili v prednosti so domačini do odmora rezultat uspeli izenačiti. V drugem delu smo čez celoten polčas spremljali zelo izenačeno tekmo in tako je bilo tudi po 60. minutah in na vrsti so bili podaljški.  Ker tudi po prvem podaljšku zmagovalec še ni bil znan je bil na vrsti še eden. No tam pa smo le dobili zmagovalca. Domačini so na koncu slavili z rezultatom 34:33.

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK GROSUPLJE 34:33 (12:12, 23:23, 26:26, 29:29, 32:31) – po dveh podaljških
Maček in Štremfelj po 7; Slemenjak 10, Grum 7.

KRŠKO SUVERENO V IVANČNI GORICI

Drugo v vrsti presenečenj je sledilo v Ivančni Gorici. Izenačen dvoboj vse do samega zaključka prvega polčasa, ko so se Krčani odlepili in na odmor odšli s prednostjo štirih zadetkov. V drugem polčasu se je nadaljevala zanesljiva predstava gostov, ki so prednost povečevali iz napada v napad. In tako so tekmo pripeljali do konca brez večjih težav in na koncu slavili z 26:33. Če so za tihe favorite veljali Ivančani, ki so dobili prvo medsebojno tekmo in so na lestvici 1.B lige višje je to zagotovo eno izmed prijetnejših presenečenj 1/16 finala pokala.

RK SVIŠ IVANČNA GORICA : RK KRŠKO 26:33 (13:17)
Knez 7, Debelak 6 (3); Sobotič 6, Glaser 5.

PRESENETLJIVO VISOKA ZMAGA SLOVANA NA PTUJU

In pa zadnje v vrsti presenečenj se je zgodilo na Ptuju. Sicer zmaga Slovana ni nič presenetljivega vendar je presenetljiva razlika, ki je bila ob koncu srečanja. Že takoj na začetku so si priigrali prednost, ki je za ekipo kot je Slovan in predstave, ki jih kaže v letošnji sezoni bila gromozanska. V drugem polčasu so delo le še dokončali in suvereno napredovali v naslednji krog.

RK DRAVA PTUJ : RD LL GROSIST SLOVAN 18:37 (9:19)
Osterc 6 (1), Hrupič 4; Skušek (4), Serdinšek Ekart in Topolovec po 6.

Že odigrano, torek, 17. decembra:
RK CERKLJE – RADOVLJICA : RK GORENJE VELENJE 32:46 (19:26)
Muršec 7, Stare 6; Mazej 9, A. Kavčič 8 (1).

RK KRONOS : RD KOPER 0:10 (Rokometaši Kopra so se zaradi izstopa Kronosa iz tega tekmovanja brez tekme uvrstili v 1/8 finala)

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD RIKO RIBNICA 30:21 (15:13)
Novak 7 (3), Šarac 6; Pucelj 7 (4), Kovačič 5.

RK TRIMO TREBNJE : RK JERUZALEM ORMOŽ 31:22 (18:10)
Hamidović 7 (3), Redek 4; Krabonja (1) in Lukman po 6.

RD BUTAN PLIN IZOLA : RK SLOVENJ GRADEC 2011 29:32 (18:17)