Na ostalih tekmah 1/16 finala brez presenečenj

Na še preostalih tekmah večjega presenečenja nismo videli. Na dveh tekmah smo sicer spremljali podaljške, a večjih presenečenj ni bilo.

DOLANI PO PODALJŠKU BOLJŠI OD ŠMARTNA

Dolani, ki so pred gostovanjem v Šmartnem odstavili trenerja, so tekmo bolje odprli in hitro tudi povedli. Čeprav so se domačini še uspeli približati so do polčasa gostje na odmor odšli s prednostjo (13:18). V začetku polčasa so Dolani še imeli rezultatsko prednost nato pa so domačini ujeli priključek. Izenačena tekma je nato trajala vse do zaključka tekme in zato smo morali spremljati podaljške. Tudi v podaljšku je bila tekma zelo izenačena, a so jo na koncu z več sreče odnesli gostje. Pri Dolani lahko izpostavimo tudi vratarja Žigo Semeta, ki je zbral kar 23 obramb. Tako lahko rečemo, da je kar sam premagal ekipo Šmartna.

RD HERZ ŠMARTNO : RD DOL TKI HRASTNIK 38:39 (13:18, 33:33, 35:35) – po podaljšku
Justin 12 (3), Močnik 8; Brilej 12 (5), Ajdari in Simončič po 6.

KRKA BREZ TEŽAV PREKO RADEČ

Novomeščani so hitro dali vedeti kam bo peljala tekma. Praktično so bili v vodstvu od samega začetka tekme in niso domačinom prepustili, da bi resno zapretili oziroma se približati. V drugem polčasu so tekmo kot prvoligaška ekipa le še suvereno pripeljali do konca in brez težav slavili z rezultatom 25:32.

RK RADEČE PAPIR NOVA : MRK KRKA 25:32 (13:17)
Marušič 13 (3), Šeško 4; Jakše 8, Kete 4.

SEVNICA V DRUGO LIGAŠKEM DERBIJA BOLJŠA OD POMURJA

Lahko bi rekli, da se je Sevnica pričakovano uvrstila v nadaljevanje pokala. V tekmo so bolje vstopili gostje, a to vodstvo je bilo kratkotrajno. Potem, ko so domačini rezultat izenačili so hitro tudi povedali in bili v prednosti do konca srečanja. Kot vodilna ekipa 2. lige je tako Sevnica dala vedeti, da imajo resne načrte proti preboju v kakovostni razred višje.

RK SEVNICA : RK POMURJE 33:27 (18:12)
Mastnak in Cigler po 7; Toplak 8, Torič in Kocan po 6

RUDAR PO PODALJŠKU DO NAPREDOVANJA NA IGU

Na Igu smo pričakovali izenačeno tekmo. Po stanju na lestvici 1.B lige kjer sta ekipi na lestvici ena za drugo. In tekma je izenačena že od samega začetka. Gostje so si manjšo prednost priigrali šele ob koncu polčasa. V začetku drugega polčasa je bil izenačena tekma. Ižanci so do približanja rezultat prišli v zadnji četrtini rednega dela. In do konca rednega dela je bila tekma spet izenačen in tako so bili na vrsti podaljški. Tudi v podaljških ni bilo nič drugače. Gostje so do zmage prišli šele v samem zaključku tekme.

ŠD MOKERC KIG : RD RUDAR 32:35 (13:16, 30:30, 31:32) – po podaljšku
Kalabić 10, Tanko, Tabaković in Makivič po 4; Kamnikar (5) in Ernestl (2) po 8

POKAL SLOVENIJE 1/16 FINALA

Sreda, 18. decembra:

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK GROSUPLJE 34:33 (12:12, 23:23, 26:26, 29:29, 32:31) – po dveh podaljških
Maček in Štremfelj po 7; Slemenjak 10, Grum 7.

RK TRIMO TREBNJE : RK JERUZALEM ORMOŽ 31:22 (18:10)
Hamidović 7 (3), Redek 4; Krabonja (1) in Lukman po 6.

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD RIKO RIBNICA 30:21 (15:13)

Novak 7 (3), Šarac 6; Pucelj 7 (4), Kovačič 5.

RK SVIŠ IVANČNA GORICA : RK KRŠKO 26:33 (13:17)

Knez 7, Debelak 6 (3); Sobotič 6, Glaser 5.

RD BUTAN PLIN IZOLA : RK SLOVENJ GRADEC 2011 29:32 (18:17)

Brumen 5, Nikolić 4; Pajt 12 (3), Milenković, Cvetko in Grobelnik po 4.

RK DRAVA PTUJ : RD LL GROSIST SLOVAN 18:37 (9:19)
Osterc 6 (1), Hrupič 4; Skušek (4), Serdinšek Ekart in Topolovec po 6.

Kalabić 10, Tanko, Tabaković in Makivič po 4; Kamnikar (5) in Ernestl (2) po 8.

Mastnak in Cigler po 7; Toplak 8, Torič in Kocan po 6.

Torek, 17. decembra:
RK CERKLJE – RADOVLJICA : RK GORENJE VELENJE 32:46 (19:26)
Muršec 7, Stare 6; Mazej 9, A. Kavčič 8 (1).

RK KRONOS : RD KOPER 0:10 (Rokometaši Kopra so se zaradi izstopa Kronosa iz tega tekmovanja brez tekme uvrstili v 1/8 finala)