Kiel po izpadu iz Evrope do tesne zmage, Lesjak in Cehte s porazom iz Mindna

Pretekli vikend so bili v Bundesligi v akciji naši legionarji. Miha Zarabec je s Kielom zadržal vodilno pozicijo na lestvici, Urban Lesjak in Nejc Cehte sta tesno izgubila na gostovanju pri Mindnu, Erlangen, pri katerem ni bilo v kadru Klemena Ferlina, pa je premagal Goeppingen Urha Kastelica.

Kiel se je po izpadu iz Evrope na domačem terenu pomeril z Melsungenom in tesno slavil. Domači so imeli po prvem delu prednost dveh zadetkov(13-11), v drugem polčasu pa je bil boljši Melsungen, a to je bilo premalo za točke pri favoriziranem Kielu. Miha Zarabec se tokrat ni vpisal v strelsko statistiko. Kiel je slavil z 29-28.

V nedeljo je Hannover gostoval pri Mindenu in tesno izgubil z 28-27. Hannover je boljšega izida stal prvi polčas, ki ga je s 4 zadetki prednosti dobil Minden. Nejc Cehte je za Hannover dosegel 1 zadetek, Urban Lesjak pa je zbral 6 obramb.

Erlangen je gostil Goeppingen Urha Kastelica in ga premagal z rezultatom 31-28. Klemen Ferlin tokrat ni bil v kadru pri Erlangenu, Urh Kastelic pa je zbral 5 obramb za Goeppingen.