KÖLNSKI TRILER: Magdeburg po penalih izločil Barco!

V Kölnu se je začelo! Polna Lanxess Arena (nekaj manj kot 20,000 gledalcev) je pripravila odlično vzdušje za najboljše štiri klube. Na prvi tekmi sta se srečala Magdeburg in Barcelona in spisala zgodovino…

Prvi polčas se je začel zelo izenačeno. Čeprav je izgledalo, da se Nemci veliko bolj mučijo za vsak dosežen zadetek, sta ekipi bili vseeno povsem izenačeni… do vstopa Domna Makuca. Pri Kataloncih je v vratih začel Emil Nielsen, ki je ponovno pokazal svojo dobro formo, a so izbranci Benneta Wiegerta polovili veliko odbitih žog in izkoristili drugo priložnost. Mladi Kozinčan je zamenjal Luko Cindrića v zadnjih desetih minutah in takoj nanizal tri zaporedne zadetke za Barco in jih tako pomagal odlepiti na tri zadetke. Preostala dva Slovenca, Bezjak pri Magdeburgu in Janc pri Barceloni, sta svoje delo opravila predvsem v obrambi. Izkušeni Ormožan je bil zadolžen za bombarderja Diko Mema, Janc pa se je po navodilih Carlosa Ortege postavil na globoko špico. V prvem polčasu je bil pri Magdeburgu najbolj razpoložen Michael Damgaard (6), pri Špancih pa je, predvsem v prvi polovici prvega polčasa, največkrat zadel Aleix Gomez (4), Nielsen pa je zaustavil 8 od 23 poizkusov. Polčas se je zaključil z izidom 16-18 v korist Kataloncev.

Makuc je drugi polčas začel tako kot je končal prvega, z zadetkom. Tehtnica se je v uvodu drugega dela vseeno nekoliko prevesila na nemško stran; Magdeburg je v 38. minuti, po treh zaporednih zadetkih, izenačil na 21-21, v 11. minuti pa so povedli po zadetku Gislija Kristjanssona, ki se je vrnil po hudi poškodbi levega gležnja. V prvem napadu po minuti odmora se je pri doskoku poškodoval Dika Mem, ki se je na tleh prijel za zgornji del gležnja. Luknjo na položaju desnega zunanjega je v napadu zakrpal Blaž Janc. Srečanje je bilo ponovno poravnano pri 25-25 (19. minuta drugega polčasa) in kölnski triler se je nadaljeval. V 22. minuti se je vrnil Dika Mem in takoj po prihodu zatresel mrežo Nikole Portnerja. Štiri minute do konca srečanja je po prodoru na tleh končal Gisli Kristjansson, ki je v solzah zapustil igrišče. Po posnetku sodeč bi naj šlo za poškodbo ramena, ki je Islandca pestila že v preteklosti. V zadnji minuti je Jancu strel ubranil Portner, a je odbitek pobral Aleix Gomez in zadel iz desnega krila. Pet sekund do konca je na 31-31 izenačil Nizozemec Kay Smits, strel iz sredine pa je Jancu zaustavil Damgaard, ki je fantastično polfinale prevesil v podaljške.

Kmalu po začetku podaljška je tretjo dvominutno izključitev zaslužil Christian O’Sullivan in tako še skrajšal klop Bena Wiegerta. To je prisilil nemškega strokovnjaka, da preda Ormožanu večjo ofenzivno vlogo, ki jo je Bezo z dvema hitrima zadetkoma takoj upravičil. Lahko bi rekli, da je bil podaljšek slovensko obarvan – na nemški strani je voz vlekel Bezjak, na španski pa Janc. Ob vstopu v zadnjo minuto drugega podaljška je bil izid poravnan na 38-38, Magdeburg je v zadnjih petih sekundah napad zapravil in tako naznanil penale…

Sedemmetrovke:

Barca: Aleix Gomez (zadetek), Hampus Wanne (zgrešeno), Melvyn Richardson (zgrešeno), Dika Mem (zgrešeno), Ludovic Fabregas (obramba)

Magdeburg: Tim Hornke (zadetek), Kay Smits (zadetek), Daniel Pettersson (obramba), Magnus Saugstrup (zgrešeno)

TO JE TO, BEZO BO ŠEL PO POSLOVILNO NAGRADO…

Magdeburg: Kay Smits (11), Michael Damgaard (8), Gisli Kristjansson (5), Magnus Saugstrup (3), Lukas Mertens (2), Philipp Weber (2), Marko Bezjak (4), Piotr Chrapkowski (1), Nikola Portner (1), Tim Hornke, Daniel Pettersson, Christian O’Sullivan (1), Lucas Meister, Oscar Bergendahl; Nikola Portner 8/33, Mike Jensen 2/15

Barcelona: Timothey N’Guessan (9), Ludovic Fabregas (6), Aleix Gomez (7), Domen Makuc (4), Dika Mem (4), Hampus Wanne (3), Luka Cindrić (2), Luis Frade (1), Blaž Janc (2), Melvyn Richardson, Thiagus Petrus, Jonathan Carlsbogard, Haniel Vinicius Langaro, Marti Soler; Emil Nielsen 11/39, Gonzalo Perez de Vargas 2/12