Koper in Loka brez zmagovalca

Zadnja tekma zadnjega kroga lige za prvaka je postregla z dvobojem med RD Koper in RD Urbanscape Loka. Pričakovali smo lahko izenačeno tekmo, saj ekipi na lestvici ločita le 2 točki. Koprčani bi si z zmago ob predpostavki, da Mariborčani izgubijo v Ribnici zagotovili igranje v Evropi.

Tekmo so bolje odprli gostujoči rokometaši in po golu Tima Bogdaniča Jenka povedli že z 2:6. Koprčani so po katastrofalnih prvih 10.minutah tekma le vzpostavili stik in z delnim rezultatom 5:0 prišli celo do prednosti 1 zadetka (7:6). Do konca polčasa smo spremljali zelo izenačeno srečanje. Končni rezultat polčasa (11:11) je postavil Milan Marinović.

Začetek drugega polčasa je bil podoben koncu prvega. Izenačena tekma, igra gol za gol vse tja do 47. minute. Ločani so nato z dvema hitrima zadetkoma dali misliti, da bi se lahko uspeli otresti Koprčanov in si priigrati varno razliko do konca tekme. Stvar pa je bila popolnoma drugačna, saj so si rokometaši Kopra po 4 zaporednih zadetkih prišli do prednosti 21:19. Tekma se je nato po dveh zaporednih zadetkih  Tineta Gartnerja končala z rezultatom 22:22. Koprčani so tako ostali brez igranja v Evropi za naslednjo sezono.

Pri Koprčanih je bil strelsko najbolj razpoložen Adam Bratkovič, ki je zadel 5-krat, po 3-krat so gostujočo mrežo zatresli: Grega Krečič, Tilen Sokolič ter Janez Guček. Pri rokometaših Loke je bil najuspešnejši Tine Gartner s 6 goli, 4 zadetke je prispeval Milan Marinović.

KOPER : URBANSCAPE LOKA  22:22 (11:11)