Koprčani do tesne zmage nad Dobovo

Danes sta se na zaostali tekmi 12. kroga v Kopru pomerila domači RD Koper in gostujoča MRD Dobova. V tesni tekmi so slavili domačini.

Tekmo so bolje odprli domačini in po 6. minutah povedli z 3-1. Sledil je odgovor Dobove, ki je od 8. do 12. minute dosegla 5 zadetkov in prek Alena Šibanca povedla s 5-6. V naslednjih minutah smo spremljali izenačen dvoboj in v 25. minuti je bil rezultat poravnan na 12. V zadnjih minutah polčasa so spet bolje zaigrali domačini in prvi polčas dobili z 16-14.

Drugi del je bolje odprla Dobova in v 37. minuti je bil rezultat poravnan na 17-17. Obrambi sta delovali odlično in spremljali smo malo število zadetkov, v 46. minuti pa je spet povedel Koper po zadetku Žige Smolnika, ko je bilo 22-21. Koper je prevzel iniciativo in v 53. minuti vodil že s 25-22. Do konca tekme se Dobovi ni uspelo več približati in Koper je tesno slavil z 28-26.

Pri Kopru je bil najbolj razpoložen Tine Poklar, ki je dosegel 8 zadetkov, sledil mu je Matevž Žagar s 6. Pri Dobovi jih je 7 dosegel Dean Šešić, 6 pa jih je dosegel Alen Šibanc. Koper na lestvici zaseda 4. mesto, Dobova pa je na 11. in za Slovanom zaostaja 2 točki, ima pa tudi tekmo manj.