Nov poraz Celja! Slovensko prvenstvo še daleč od odločenega

Rokometaši Trima so poskrbeli še za drugi letošnji poraz Celja Pivovarna Laško. V Športni dvorani Leona Štuklja so slavili s 25-24.

Celjani so bolje vstopili v tekmo, saj so hitro povedli z 2-0, vendar je bil izid že v 6. minuti poravnan na 3-3, ko je zadel Gregor Potočnik. Moštvi sta bili v nadaljevanju polčasa izenačeni, nato pa je v 16. minuti Domen Novak Celje znova popeljal do dvomestne prednosti, torkat z 8-6. A tekma je bila polna preobratov in Trebanjci se znova niso vdali. Že 6 minut kasneje so sami prišli do vodstva, ko je za 10-9 zadel David Didović. Sedaj so gostitelji prevzeli pobudo in si do polčasa izborili prednost s 14-11.

V drugem polčasu so se Celjani znašli v zanje nenavadni situaciji, saj so morali to pot sami loviti nasprotnika. To jim je uspelo v 16. minuti drugega polčasa, ko je Miljan Vujović izid poravnal na 19-19, minuti kasneje pa je Tadej Mazej goste popeljal do prvega vodstva v drugem polčasu (19-20). Končnica tekme je bila povsem izenačena, saj je bil v 52. minuti rezultat znova izenačen, tokrat na 22-22. Moštvi sta bili povsem poravnani do zadnje minute, ko je tekmo v domačo korist prevesil gol Mihajla Radojkovića in sledilo je veliko veselje rokometašev Trima, ki so sedaj na 3. mestu s 35 točkami.

Glede nato, da ima sedaj Celje 38 točk, Gorenje pa 35 s tekmo manj je prvenstvo še daleč od zaključenega.

TRIMO : CELJE 25 : 24