Obračun na dnu lestvice zanesljivo pripadel Izoli

Srečanje ekip na dnu lestvice je po izenačenem prvem polčasu nad MRK Ljubljana zaneslljivo dobila domača zaseba Izole.

V začetku smo še spremljali izenačen obračun, ki so ga za odtenek z minimalnim vodstvom narekovali domači, v trinajsti minuti pa je Vid Lukman znova poravnal izid na 4:4. Ljubljančani so še naprej lovili prednost Izolanov, ki so 5 minut pred polčasom povedli na 10:7, kar je bilo do danega trenutka tudi njihovo najvišje vodstvo. Na  strani Primorcev je nato sledila izključitev Nejca Demšarja, kar so gostje izkoristili in se znova povsem približali (10:9). Na odmor sta se ekipi razšli z rezultatom 12:11 v korist obalnih predstavnikov.

Drugi polčas so Izolani odprli s serijo treh zadetkov, s tremi zaporednimi obrambami pa sta se izkazala tudi Thomas Postogna in Martin Kocijančič, ki je ubranil Ljubljansko sedemmetrovko. Po petih minutah nadaljevanja so domači že ušli na prednost 17:12. Gostje so kmalu vzeli minuto odmora, po kateri sta moštvi prešli v strelsko fazo izmenjavanja zadetkov, kar pa ob visoki prednosti Izole ni bila rešitev za morebitni preobrat. V zadnjih deset minut srečanja so Izolani vstopili z zavidljivim vodstvom 28:20 – prednost, ki so jo Ljubljančani navkljub vsemu do zadnje minute uspeli stopiti na 31:28. Minuto odmora za miren zaključek je nato vzel tudi domači strateg Peter Božič. Ta se je obrestovala in Izolani so rutinirano dosegli še svojo tretjo zmago v državnem prvenstvu (32:28).