Koprčani odščipnili točko Trebanjcem

Koprčani so v izjemno napeti tekmi v zaključku strli odpor Trebanjcev in jim odčšipnili točko, Trebanjci so tako v 2 tekmah izgubili 3 točke in malce popustili, Koper pa se je dvignil v formi in trenutno zaseda 7. mesto na lestvici.

Tekma med Koprom in Trimom se je začela izjemno izenačeno. Spremljali smo lahko igro gol za gol, saj sta bili v napadu obe ekipi uspešni. Pri Kopru sta prve 4 zadetke dosegla Dragan Pavlović in Staš Jovičić Slatinek. Od 7. do 13. minute pa je Trimu uspela serija 4-0 in prišli so do vodstva z 5-9. Trener domačih je bil primoran vzeti minuto odmora. Koperčani so se nato nekoliko zbrali in odgovorili s serijo 3-0 ter se povsem približali na gol zaostanka. Do zaključka polčasa smo spet spremljali igro gol za gol, Kopru pa je predvsem na krilih Staša Jovičića uspelo preiti v vodstvo in polčas so dobili z rezultatom 14-13.

Koprčani so drugi polčas bolje začeli in hitro prišli do vodstva z 3 zadetki. Pri Trimu sta bila za dve minuti izključena najprej Ozgur Sarak in nato še Lan Grbić. Koprčanom pa številčne prednosti ni uspelo izkoristiti in Trebanjci so povedli z 18-19. Za Koper sta zadevala predvsem Staš Jovičić in Dragan Pavlović. V 50. minuti je bil za dve minuti izključen Staš Jovičić, a Koprčani so v 53. minuti izenačili izid. V 54. minuti so Trebanjci po obrambi Urha Brane povedli za 2(23-25). Koprčani se niso dali in z dvema hitrima zadetkoma so rezultat izenačili. Luka Logar je za Koper zbral dve pomembni obrambi v 58. in 59. minuti in Koper držal v igri. Tudi v 60. minuti pa je uspel zaustaviti strel Anžeta Dobovičnika in Kopru je uspelo odščipniti točko Trebanjcem.

Za Koper je Staš Jovičić Slatinek dosegel kar 10 zadetkov, Dragan Pavlović jih je dodal 6. Pri Trebanjcih pa jih je Leon Rašo dal 8. Urh Brana je za Trimo zbral 8 obramb, za Koper pa je Luka Logar zbral 3 izjemno pomembne obrambe, ki so prinesle točko Koprčanom.

RD Koper : RK Trimo Trebnje 26:26(15:14)