Slovenjgradčani zasluženo do osme zmage

Slovenjgradčani so po relativno izenačenem obračunu s premišljeno igro prišli do zaslužene zmage nad rokometaši Krke.

Rokometaši Slovenj Gradca so od uvodne minute narekovali ritem srečanja, a si izrecnejše prednosti nad izzivalci z Novega mesta niso priborili. V 16. minuti so po golu Tilna Kukmana gostje prvič izenačili in v nadaljevanju po dveh zaporednih obrambah Luke Radoviča tudi povedli (10:9). Sebastjan Sovič je bil prisiljen v minuto odmora in po ohlajenih glavah so Slovenjgradčani znova prešli v vodstvo. Tik pred koncem prvega dela so po seriji treh zadetkov domači uspeli zrežirati zavidljiv kapital pred drugim polčasom (16:14).

V nadaljevanju so  domači prišli do prednosti štirih zadetkov, a so se po zaslugah razpoloženega Radoviča Krkaši znova in znova vračali in nasprotnikom dihali za ovratnik. V 45. minuti je za 22:21 zadel Klemen Matko in spet je bil primoran reagirati Sovič. Kmalu za tem so dolenjski tekmeci v 50. minuti zavohali resno priložnost, ko je bil pri Slovenj Gradcu izključen še Aljoša Yankovskyy. Toda namesto, da bi srečanje obrnili v svojo korist, sta jih na realna tla z zadetkoma prikovala Žan Šol in Borut Ošlak. Priborjene prednosti Krka ni več do konca ni več znala nadoknaditi in domači so vpisali še osmo zmago v državnem prvenstvu (29:27).