Koprčani prevladali nad gosti iz Ivančne Gorice

RD Koper

V 22. krogu Lige NLB sta se v Kopru pomerili ekipi RD Koper in RK SVIŠ Ivančna Gorica. Sedmouvrščeni domačini so pred domačimi navijači pričakali dvanajsto ekipo lestvice, ki je zmago rabila za nekaj dodatnega miru pred dnom lestvice. V zadnjih treh minutah smo spremljali izjemno napet obračun iz katerega so z dvema točkama prišli domači rokometaši.

Tekmo sta otvorila dva rumena kartona na strani gostov, ki sta jih prejela Jan Bevec in Nik Pirnat. Hkratno sta Sašek in Zavodnik poskrbela tudi za vodstvo gostov, na kar so domačini odgovorili in izenačili. Če smo v prvih desetih minutah videli le štiri zadetke, se je to spremenilo v drugi polovici prvega polčasa. Rokometaši Sviša so se v 20. minuti prvič odcepili za tri zadetke in z golom Tekavca povedli z rezultatom 6:9. Dve minuti kasneje so Koprčani že izenačili in do konca prvega polčasa tudi povedli z zadetkom Makuca.

Začetek drugega polčasa je pripadel ekipi Kopra, ki je po golih Vujovića in Sanaborja prvič povedla s tremi zadetki prednosti. Minuta odmora na strani gostov je le tem dobro dela, saj so v 39. minuti že izenačili. Prav tako tekmo so gledali do konca – izenačeno in napeto. Izmenjavanje zadetkov do 50. minute, ko je Breznikar zadel za vodstvo Kopra s 24:23. Po minuti odmora je Žagar povišal na dva zadetka prednosti, a je na drugi strani odgovoril Sašek. Po zadetku na drugi strani, sta Zavodnik in Vidmar izenačila rezultat na 27:27 in vse bolj jasno je bilo, da bomo gledali napeto končnico. Stvari je na strani Kopra v roke vzel Makuc, čemur sta sledili izključitvi na obeh straneh.  Tine Poklar je s sedemmetrovko povišal na dva gola prednosti za Koper, a je na drugi strani znižal Klemen Sašek. Spremljali smo izjemen zaključek, ko so na vsaki strani padali zadetki tudi v zadnji minuti. Še enkrat Poklar in Sašek ter minuta odmora za goste ob vodstvu Koprčanov za zadetek. Kljub pritisku gostov je Koper iztržil zmago in se veselil dveh novih točk.

RD Koper : RK SVIŠ Ivančna Gorica – 30:29 (13:12)