Velenjčani v Ljubljani do nove zmage

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v 22. krogu gostovali v Ljubljani pri Grosist Slovanu in upravičili vlogo favorita ter slavili z rezultatom 30-24.

Tekma se je začela zelo izenačeno in se tako tudi nadaljevala, vse do 16. minute, ko se je razigral Kenan Pajt in zadeval kot po tekočem traku. V 16. minuti je goste popeljal v vodstvo z rezultatom 9-6. Najvišja prednost gostov v prvem polčasu je znašala 4 zadetke, rezultat polčasa pa je bil 12-9 v korist gostujoče ekipe iz Velenja. V gostujočem taboru je odlično delovala mlada naveza Slatinek Jovičić-Pajt, na katero rokometaši Slovana niso imeli odgovora.

V začetku drugega dela so gostje prestavili še v višjo prestavo in v 35. minuti po zadetku Matica Verdineka povedli že s sedmimi zadetki razlike. V 43. minuti je Kenan Pajt razliko povišal na 9. V zadnjih minutah drugega dela je gostujoči trener Jovičić priložnost ponudil tudi igralcem z manjšo minutažo, Slovan pa je to izkoristil in poraz nekoliko ublažil. Gostje so slavili z rezultatom 30-24.

Pri Slovanu sta po 5krat zadela Žiga Stopar in Patrik Martinović, pri gostujoči ekipi pa je 8krat zadel Kenan Pajt, 5 zadetkov pa je dodal Matic Verdinek. Slovan bo v prihodnjem krogu gostoval v Dobovi, Velenjčani pa bodo gostili Ribnico.