Trebanjci proti Ribničanom opravičili vlogo favoritov

Gostje iz Trebnjega so odlično otvorili dvoboj in že v 3. minuti prišli do prednosti treh zadetkov (0-3). Ribničani pravega odgovora na disciplinirano igro Trima niso našli, gostje pa so do 13. minute prišli o prednosti petih golov (5-10). Minuta odmora domačinom ni prinesla nič dobrega, saj so v naslednjih minutah tekme že prišli do zaostanka sedmih zadetkov (8-15). Tri minute pred koncem prvega polčasa so Trebanjci z organizirano igro prišli do osmih golov prednosti, domačini pa so z golom iz sedmih metrov zaostanek rahlo znižali in se na odmor podali z rezultatom 11-18.

Ribničani so drugi polčas začeli veliko bolje kot prvi in se z dvema zadetkoma približali na pet golov razlike (13-18). V 39. minuti je bil zaradi protestov proti sodniku izključen igralec gostov Filip Glavaš. Ekipi sta si v naslednjih minutah izmenjevali gol za gol, v 47. minuti pa so gostje svojo prednost ponovno povišali na sedem golov razlike. Domačini so hitro našli odgovor in z delnim rezultatom 3-0 prišli na štiri gole razlike, kar jim je vlilo upanje za zadnjih deset minut tekme. Kljub kakovostni igri domačinov v zadnjih minutah je bilo za preobrat premalo časa, tekma se je končala z rezultatom 30-31 v prid gostov iz Trebnjega.

Najboljši strelec pri domačih je bil z 8 goli Uroš Miličevič, pri gostih pa je 9 golov dosegel Filip Glavaš, ki je tekmo zaradi rdečega kartona predčasno zaključil.