Koprčanke do zmage proti Vrhniki

Rokometašice Kopra so v prvem krogu končnice gostile nasprotnice iz Vrhnike. Domačinke so skozi celotno srečanje kazale boljši rokomet in po 60. minutah igre slavile z rezultatom 30-23.

Tekma se je začela precej izenačeno, rezultat pa je bil po polovici igre v prvem delu izenačen na 5. Sledile so minute Koprčank, ki so si s 6 zaporednimi zadetki priigrale lepo prednost (11-5). Domačinke so do polčasa prednost povišale na +8, ekipi pa sta na odmor odšli ob rezultatu 16-8.

Drugi polčas so malce več pokazale tudi gostujoče rokometašice, ki so do 46. minute zaostanek znižale na -5 (23-18). Domačinke so v končnici srečanja svojo prednost ponovno povišale ter tekmo mirno pripeljale do konca. Po zadnjem zvoku sirene so se rokometašice Kopra veselile zmage z izidom 30-23.

V taboru domačink se je pod kar 15 zadetkov podpisala Zana Kadić, ki je izkoristila vseh deset izvajanih sedemmetrovk. Med rokometašicami Vrhnike je 9 golov dosegla Hana Gabrovšek.