Kristiansand se je v jutrišnjem finalu lige prvakinj pridružil Brestu

Po pravem trilerju na prvi polfinalni tekmi lige prvakinj med Gyorom in Brestom, ki so jo pa streljanju sedemmetrovk dobile slednje, je bil na sporedu še drugi polfinalni obračun. Nasproti so si stale igralke Visper Kristiansanda ter rokometašice CSKAja, ki je so bile v četrtfinalu krvnice RK Krim Mercator. Pričakovali pa smo še eno napeto in izenačeno tekmo, saj so v tekmovanju ostale le še štiri ekipe, ki so v letošnji evropski sezoni pokazale največ.

In prav takšno tekmo smo tudi dobili. Igra gol za gol, menjavanje v vodstvu z največ dvema zadetkoma prednosti, ki pa ni trajala dolgo. Ekipi sta se v začetnih minutah še lovili, saj smo bili priča veliko zapravljenim strelom in tehničnim napakam. Ob rezultatu 10:10 v 18. minut pa je nato sledil nalet Kristiansanda. Norvežanke so z delnim izidom 4:0 povedla s 14:10 in si s tem kot prve na tekmi priigrale nekoliko večjo prednost. To pa je bila tudi prednost, ki je igralkam Kristiansanda omogočila miren vstop v zaključek prvega polčasa. Do konca prvih tridesetih minut so prednost povečale na šest zadetkov (18:12). V zadnjih slabih dvanajstih minutah igre so rokometašice ruskega CSKAja dosegle le dva gola kar botruje k takšnemu zaostanku ob koncu polčasa. Glavni razlog za to pa je vratarka Norvežank Katrin Lunde.

Tako kot so Norvežanke končale prvi polčas so tudi začele drugega. V 34. minuti so imeli na svojem računu namreč že osem zadetkov prednosti (22:14). Nato pa je sledil padec v igri Kristiansanda. Rusinje so ponujeno priložnost izkoristile in do 45. minute zaostanek več kot prepolovile. Po delnem izidu 2:8 je bil zaostanek le še tri gole (24:21) in zdelo se je, da se nam obeta še ena izjemna tekma. A s tem se niso strinjale Norvežanke, ki so z dvema hitrima zadetkoma ponovno ubežale na nekoliko bolj udobnih pet golov prednosti. Večjega presenečenja več niso dopustile, čeprav so igralke CSKAja v zaključku ponovno prišče na tri zadetke zaostanka, a za večji preobrat jim je zmanjkalo časa. Tekma se je končala z rezultatom 33:30. Rokometašice Vipers Kristiansanda se bodo tako v jutrišnjem finalu, ki se začne ob 18:00 pomerili z igralkami Bresta.

VIPERS KRISTIANSAND : CSKA  33:30 (18:12)