Ribničani dobili tekmo za 6. mesto

V zadnjem krogu lige NLB sta se v Ribnici pomerila domača RD Riko Ribnica in gostje iz Slovenj Gradca 2011. Ribničani so bili uspešni in so si z zmago zagotovili končno 6. mesto na lestvici.

Ribničani so tekmo začeli odločno, v ospredju sta bila predvsem strelsko razpoložena Uroš Miličević in Jan Pucelj, v 8. minuti pa so po zadetku Blaža Nosana povedli že z 5-1. Nato so se malce zbrali gostje in se približali na 2 zadetka razlike, ko je bilo 6-4 v prid Ribnice. Ribničani so spet odgovorili z odlično napadalno igro in povedli z 12-7. Polčas se je končal s prednostjo 14-10  v korist Ribnice.

Tudi drugi del se je začel po željah Ribnice, v 42. minuti pa so se prebudili tudi gostje in se približali na zadetek zaostanka, ko je bilo 17-16. Ribničani se niso dali in tekmo so držali pod kontrolo, v 55. minuti pa so po zadetku Uroša Miličevića povedli z 24-20 in jasno je bilo, da tekme ne bodo izgubili. Slavili so z 26-23 in sezono zaključili na 6. mestu.

RD RIKO RIBNICA : RD SLOVENJ GRADEC 2011 26:23(14:10) Ranisavljević 6, Miličević 5; Cvetko 6, Grobelnik 5