Celjani v drugem polčasu preprečili poraz proti Ljubljani

Danes sta se v zadnjem krogu v Celju pomerila domači RK Celje Pivovarna Laško in gostujoča MRK Ljubljana. Ljubljani je skozi tekmo dobro kazalo, a na koncu so prevladale izkušnje na strani Celja, ki je tesno slavil z 25-23 in sezono zaključil na zanj zelo skromnem 3. mestu, Ljubljančani pa so zasedli 12. mesto.

Tekma se je začela izenačeno, na celjski strani pa so zadevali mladeniči Mitja Janc, Radojica Ćepić in nekoliko izkušenejši, a še vedno 24-letni Gal Marguč. V 15. minuti je Ljubljana prevzela iniciativo in povedla z 4-6, ko je zadel Vid Lukman. Odgovora na strani Celja ni bilo in v 26. minuti je Ljubljana po zadetku Nejca Planinca držala prednost 2 zadetkov. Polčas se je končal z rezultatom 9-12 v korist Ljubljančanov.

V prvih 5. minutah drugega dela so Ljubljančani še stopnjevali ritem in prišli do prednosti 4 zadetkov, ko je zadel Peter Šiško. V naslednjih minutah so se malce predramili tudi Celjani, dvakrat je zadel Domen Novak, enkrat pa Matic Grošelj. V 50. minuti so Celjani po zadetku Domna Novaka izenačili, gostom iz Ljubljane pa so pojenjale moči. Nato so na stran Celja prevagale tudi izkušnje, glavno besedo pri zadetkih v zaključku pa je imel Domen Novak in Celjani so tekmo dobili z 25-23, sezono pa zaključili šele na skromnem 3. mestu in verjetno jo bodo hitro pozabili.

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : MRK LJUBLJANA 25:23(9-12) Novak 6; Planinc 5, Žabjek in Šiško po 4