Po odlični tekmi v Ormožu na koncu slavili Škofjeločani

V napetem srečanju v Ormožu, ki ni bil odločen vse do zadnjih ključnih minut, so na koncu po mnogih preobratih slavili rokometaši Urbanscape Loke

Ormožani so kot prvi za dva zadetka povedli v šesti minuti prek Tilna Kosija, in vodstvo držali vse do enajste minute ko je na 5:5 za Loko izenačil Urban Pipp. Razbranila sta se tudi oba vratarja, serije zadetkov pa ni zrežiral nihče, ekipi sta druga drugi sledili vse do konca polčasa, ki se je končal z rezultatom 11:12 v korist gostov iz Škofje Loke.

V nadaljevanju so z delnim izidom 3:1 znova na dva gola pobegnili Ormožani, tokrat pa se Škofjeločani niso takoj dokopali do izenačenja. Teo Sulek in David Batagelj sta nato zadela za najvišje vodstvo na srečanju 19:15, kar je gostujočega trenerja prisililo v minuto odmora. Ta je obrodila sadove in po osmih minutah so rokometaši Urbanscape Loke znova izenačili, za 21:21 je zadel Matija Nikolić, v novo vodstvo pa je goste takoj za tem za popoln preobrat popeljal Tine Gartner. Toda Ormož se ni predal. Bojan Cudič je poravnal izid s sedemmetrovke, David Bogadi pa je dobrih pet minut pred koncem poskrbel za novo spremembo v vodstvu. A drame ni bilo konec. Na strani Ormoža je rdeči karton prejel Teo Sulek , po njem pa so z delnim izidom 0:3 silovito še zadnjič odgovorili Škofjeločani. Vodstvo so uspeli zadržati vse do zadnje sirene in zasluženo zmagali s 26:29.