Obalni derbi zanesljivo pripadel Koprčanom

Obalni derbi se je, ne prav v duhu derbija, končal z vioko zmago Kopra, ki je skozi celotno srečanje nadigral Izolo in zasluženo slavil v koprski areni.

Uvodne minute so dišale po izenačenem obračunu, z manjšo prevlado Kopra, ki je Izolo silil, da lovi minimalen zaostanek. Preboj »domačih« rokometašev se je zgodil v sedmi minuti, ko so z delnim izidom 5:0 pobegnili na zavidljivo vodstvo z 9:3. Rokometaši Izole so sicer v odgovor strnili nekaj uspešnih napadov, a prednosti Koprčanom niso odžrli. Pred zaključkom prvega dela so slednji z novo serijo treh golov prišli do dvomestne prednosti in na odmor odšli z rezultatom 18:8.

Zgodba se v nadaljevanju ni spremenila. Ekipi sta si izmenjavali zadetke, a nič ni kazalo na večji preobrat Izolanov. Staš Slatinek Jovičič je v 48. minuti zadel za najvišje vodstvo Kopra 28:15, slednji pa ga je v lastni režiji, na sicer že odločeni tekmi še povišal in z zadnjim zadetkom na tekmi postavil končni rezultat 34:20.