Krka presenetila Slovenj Gradec

Rokometaši Krke so izgubili na štirih od zadnjih petih srečanj, tokrat pa so v domači dvorani ugnali Slovenj Gradec (34-28).

Rokometaši Slovenj Gradca sicer na lestvici niso bili v veliki predosti pred Dolenjci, vseeno pa so bili po remiju z Dobovo in zmagi nad Loko v vlogi blagega favorita.

Krka je bila tista, ki si je v prvem polčasu priigrala omembe vredno prednost. V 19. minuti so Dolenjci povedli že s štirimi goli prednosti (11-7), Slovenjgradčani so dvakrat, preko Andreja Yankovskyyga in Vuka Milenkovića znižali na tri gole prednosti, nato pa so gostitelji še ubežali. V 25. minuti so vodili že s 16-9, do odmora pa so Korošci nekoliko omilili razliko (17-12).

Tudi v drugem polčasu smo lahko spremljali dominantno predstavo Krke. V 39. minuti so Novomeščani pobegnili že na 8 golov razlike, po zadetku Andraža Keteja iz sedmih metrov, pa so v 43. minuti vodili že z 9 goli kar je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi. Prav Kete je bil z 10 goli najbolj razpoložen domači igralec, 6 zadetkov je dodal Jaka Jakše, po 5-krat pa sta bila natančna Jan Irman in Tilen Kukman. V vrstah Slovenj Gradca je bil strelsko najučinkovitejši Rok Cvetko (7 golov).

Krka je srečanje brez težav krmarila do zadnjega piska, rokometaši Slovenj Gradca pa so v zadnji minutah nekoliko omilili razliko, ki je na koncu znašala 6 golov.