Ribničani z Obale odhajajo s polnim izkupičkom

V Areni Bonifika sta se pred 750 gledalci pomerila RD Koper in RD Riko Ribnica, uspešnejša pa je bila slednja. Na tekmi, na kateri smo videli precej majhno število zadetkov je slavila z 19-22.

Ribničani so v Koper pripotovali s popotnico zmage proti Izolanom, vseeno pa je v njihovih glavah gotovo še vedno nekoliko odmeval visok poraz, ki so jim ga 29. januarja prizadejali rokometaši Gorenja, ki so v zadnjem času zelo razpoloženi, izvlekli so celo remi proti “nepremagljivemu” Celju. Koper se v letu 2020 še ni vpisal zmage, saj ga je prav tako ugnalo Gorenje, je pa še v letu 2019 vpisal tri zaporedne zmage.

Čeprav so Ribničani v tekmo krenili odločno in hitro povedli z 1-4, pa so Koprčani v 20. minuti poravnali na 6-6. Kljub temu se rokometaši iz dežele suhe robe niso zmedli. Zapravljeno vodstvo so znova zgradili in z zadetki Roka Setnikarja, Davida Kovačiča in Rista Vujačića ubežali na 6-9. Koper je do polčasa razliko uspel zmanjšati na dva gola (9-11).

V 34. minuti drugega polčasa so domači preko Tineta Sokoliča  znova poravnali rezultat (13-13). Imeli so tudi priložnost  za vodstvo, vendar je poskus Grege Krečiča zaustavil vratar Nebojša Bojić. Zapravljena priložnost se jim je maščevala, saj so na drugi strani Ribničani znova ušli, v 44. minuti pa je Risto Vujačić svoje moštvo povedel do dveh zadetkov naskoka (14-16).

V 52. minuti je Setnikar iz sedemmetrovke zadel za 15-19, kar pa je že predstavljalo odločilno prednost. Do konca srečanja domači niso uspeli streti razlike, ki so si jo priigrali rokometaši Ribnice in na način vpisali še drugi letošnji poraz.