Krško deklasiralo Črnomelj

Rokometaši Rokometnega kluba Krško so po remiju na posavskem derbiju proti Brežicam osvojili visoko zmago proti rokometašem iz Črnomlja. V dvorani ŠC Krško so domačini prikazali odlično predstavo in zanesljivo zabeležili osmo zmago v prvenstvu, ki jih uvršča na trenutno peto mesto lestvice 1. B lige.

Domačini so stvari v svoje roke vzeli že od prve minute, v 7. minuti pa so že vodili s +5 (7:2). Rokometaši Črnomlja v prvem delu tekme niso resno ogrožali odlično razpoloženih domačinov, ki so prvi polčas dobili z s 16:7. V drugem polčasu se slika ni bistveno spreminjala. Krško je vodilo celotno tekmo, Črnomelj pa je brez možnosti zabeležil še deseti poraz v prvenstvu in tako zaseda enajsto mesto.

Najboljši strelec tekme je Mitja Romih, ki je bil uspešen 6-krat. Krško bo v naslednjem krogu odpotovalo na gostovanje v Šmartno, Črnomelj pa bo gostil Ljubljančane (MRK Ljubljana).