Krško stresel jezo nad bivšega 1. A ligaša

Rokometaši Krškega so, po porazu 1. krogu proti Slovanu, vso jezo stresli nad bivšega 1. A ligaša Herz Šmartno. Na drugi zaporedni domači tekmi so prepričljivo zmagali z rezultatom 37:21.

Če so v začetku gostje iz Šmartnega do 8. minute še držali ravnotežje in celo vodili (3:4), so med 10 in 22. minuto prvega polčasa domači naredili delni izid 10:1 in povedli z 13:5. Domačim je v tem delu igre uspevalo prav vse. Do konca prvega polčasa so svojo prednost že nekoliko povišali in na odmor odšli s prednostjo 18:9.

V začetku drugega polčasa so rokometaši iz Šmartnega uspeli izid nekoliko znižati (20:14), vendar je med 37. in 42. minuto spet sledil niz 5:0 in zmagovalec tekme je bil znan. Do konca tekme, ko so priložnost dobili vsi igralci, je bila tekma dokaj enakovredna. Končni izid 37:21.

Pri domačih je Dragan dosegel 7 zadetkov, na drugi strani pa Justin 6. Odlično sta branila tudi domača vratarja, Blaževič in Škalički, ki sta zbrala vsak po 10 obramb.

RK Krško – RD Herz Šmartno 37:21 (18:9)
Šolski center Krško, gledalcev 100, sodnika: Dominik Majer in Boštjan Žitnik

RK Krško: Škalički 10 obr., Blaževič 10 obr., Dragan 7, Ban 6, Romih 6, Mlakar 4, Dular 3, Glaser 3, Glogovšek 2, Rantah 2, Vovk 1, Kastelic 1, Subotič 1, Škafar 1, Novak, Kodrič
Trener: Uroš Šerbec

RD Herz Šmartno: Muratovič 7 obr., Kukovica 6 obr., Sadar M.1 obr., Justin 6, Močnik 4, Avsec 3, Ribarič 3, Bahovec 2, Cirar 1, Zobarič 1, Rozina 1, Žižek, Škrabanja, Sadar A., Jerina, Žurga
Trener: Filip Gradišek

7metrovke: RK Krško 4/4, RD Herz Šmartno 2/2

Izključitve: RK Krško 8 minut, RD Herz Šmartno 6 minut

Rokometaši Krškega odhajajo naslednji teden na prvo gostovanje v Trbovlje k Rudarju, Šmartno pa čaka doma težka naloga proti Slovanu.