Radeče premagale Rudar

Radeče, ki so v prvem krogu izgubile proti Herz Šmartu, so v domači dvorani pričakovali Rudar, ki pa je doma tesno premagal Brežice.

V začetku tekme se je igralo v valovih. Po začetnih 1:1 so domači naredili delni izid 3:0 in v 11. minuti povedli z 4:1. Nato so podobno naredili gostje in z delnim izidom 0:4 v 15. minuti povedli z 4:5. Do konca prvega polčasa so Radeče povedle za gol, vendar so jih gostje iz Trbovelj vedno ujeli. v zadnji minuti prvega polčasa so rokometaši Radeč povedli z +2 (12:19), vendar se je polčas končal z izidom 12:11 za domače.

V začetku drugega polčasa so domači igralci držali zadetek ali dva prednosti, v 37. minuti so povedli za +3 (17:14). Po delnem izidu 0:3 so se gostje popolnoma vrnili v igro in izenačili na 18. Do 5. minute (24:23) so rokometaši Rudarja držali priključe, ko so med 53. in 55. minuto domači zadeli 3-krat in povedli z 27:23. V predzadnji minuti se gostje sicer približali na -2, vendar je ekipa Radeč uspela tekmo mirno pripeljati do konca. Končni izid 29:26.

Pri rokometaših Radeč, ki so dosegli svojo prvo zmago v tej sezoni, je največ zadetkov dosegel Ernestl (7 zadetkov), pri Rudarju pa je Gjerek dosegel 6 zadetkov.

RK Radeče Papir Nova – RD Rudar 29:26 (12:11)
Športna dvorana Radeče, sodnika: Silvo Košir in Aleš Gorenc

RK Radeče Papir Nova: Ernestl 7, Zakošek 6, Stegne 5, Ivančič 5, Kaučič 3, Savanovič 2, Hrovat 1, Klinar, Čajko, Potočnik, Gnidovec, Koritnik
Trener: Uroš Privšek

RD Rudar: Gjerek 6, Polanec 4, Setnikar 3, Novak 3, Kocijančič 3, Hočevar 2, Sitar 2, Kozole 2, Sendelbach 1, Škrabar, Krajnc, Radulovič, Kozinc, Bučar, Deković, Lenart
Trener: Jaka Keše

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 4/6, RD Rudar 2/4

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 10 minut, RD Rudar 6 minut

Radeče v naslednjem krogu odhajajo na gostovanje v Ajdovščino, medtem ko v Trbovlje prihaja Krško.