Slovenj Gradec brez težav premagal Mokerc-Ig

Slovenjgradčani so opravičili vlogo favorita in v prvi domači tekmi v tej sezoni pred polnimi tribunami premagali novinca v 1.B ligi Mokerc iz Iga z rezultatom 35:24.
Še pred tekmo se je odvijal “rad imam rokomet dan”, namenjen mladim športnim navdušencem. Potekale so otroške športne delavnice, animacije, poslikava obrazov, otroci so lahko uživali na Jolly napihljivem gradu, čakalo pa jih tudi presenečenje.

Varovanci domačega trenerja Iveziča so predvsem v prvem polčasu prikazali odlično igro in že v 6. minuti povedli z 4:1 in 3 minute kasneje že z 7:2. nato so gostje iz Iga za nekaj časa vzpostavili ravnotežje in držali zaostanek 5 zadetkov do 13. minute. Še dve seriji z delnim izidom 3:0 je do konca polčasa privedlo do končnega rezultat polčasa 20:10.

V drugem polčasu so domači še vedno igrali zelo dobro in držali prednost okrog 10 zadetkov. Gostje so se v 46. minuti uspeli “približati” na -8 (27:19), vendar jim kaj več ni uspelo. Končni izid 35:23 je realni pokazatelj razmer na igrišču.

Pri domačih je Pajt dosegel 8 zadetkov, pri gostih pa je je Kalabić ustavil pri 6. zadetkih.

Slovenjgradčani so ostali edini, ki so v prvih dveh krogih osvojili vse štiri točke in tako zasedajo 1. mesto.

RK Slovenj Gradec 2011 – ŠD Mokerc Ig 35:24 (20:10)
Dvorana v Slovenj Gradcu, sodnika: Vili Knez in Denis Arlič

RK Slovenj Gradec 2011: Pajt 8, Poklič 7, Cvetko 5, Lesjak 3, Orter 2, Bulovič 2, Jagodič 2, Yankovskky Al. 2, Tajnik 1, Tomič 1, Kresnik 1, Yankovskky An. 1, Turinski, Humek, Podstenšek, Šiljeg.

ŠD Mokerc Ig: Kalabič 6, Tabakovič 5, Leš 4, Gorišek 2, Makivič 2, Štamcar 1, Legen 1, Comino 1, Žagar 1, Virant 1, Grudnik, Virant, Andoljšek, Cimerman

7metrovke: RK Slovenj Gradec 2011 5/5, ŠD Mokerc Ig 5/6

Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 8 minut, ŠD Mokerc Ig 2 minuti