Krško težje do zmage od pričakovanja

Rokometaši Ajdovščine, ki zasedajo predzadnje mesto, so nudili soliden odpor ekipi iz vrha prvenstvene lestvice. Krčani so šele v zadnjim desetih minutah zlomili odpor domačinov in zmagali z rezultatom 22:25.

Bolje so začeli favorizirani gostje, ki so hitro povedli z 1:3 in v 11. minuti z 2:5. Domači se niso ustrašili fovoriziranega nasprotnika in so že v 17. minuti izenačili na 7, v 24. minuti pa celo povedli z 10:9. 3 minute pred koncem prvega polčasa so domačini povedli za +2 (12:10) in z dvema zaporednima zadetkoma od koncu prvega polčasa povedli z 14:11.

Očitno so gostujoči igralci slišali kakšno krepko od svojega trenerja Šerbca, saj so drugi polčas začeli odlično in iz delnim izidom 0:4 povedli z 14:15. Domači so v 48. minuti uspeli izenačiti na 19, vendar so gostje odgovorili z 0:4 in 7 minut pred koncem povišali svojo prednost na 19:23. Izkušena ekipa Krškega, ki je gostom v drugem delu dovolila samo 8 zadetkov, je svojo prednost uspela zadržati do konca tekme. Končni izid 22:25 za goste.

Pri domačih je Peljhan dosegel 7, Breznikar pa 5 zadetkov. Pri gostih je Subotič dosegel 10, Kastelic pa 5 zadetkov.

Krško je po zmagi v Ajdovščini in spodrsljaju Slovana v Škofljici trenutno sam na drugem mestu. Ajdovščina ostaja predzadnja z dvema zmagama in dvema neodločenima izidoma.

RK Ajdovščina – RK Krško 22:25 (14:11)
športni center Police, Ajdovščina, gledalcev: 155, sodnika: Aleš Vidic in David Leskovec

RK Ajdovščina: Krauthaker, Koren J. 4, Polanc, Svetik 2, Peljhan 7, Vidic, Stanič, pelicon 1, Gregorc, Masilo, Bratina 1, Breznikar 5, Bratina, Tunanovič 1, Koren M. 1
Trener: Jurko Pergar

RK Krško: Romih 2, Glogovšek 2, Dular, Škafar, Subotič 10, Dragan 2, Glaser 2, Kastelic 5, Rantah, Deržič, Mlakar, Požeg, Dan 2, Blaževič, Škalički, Kodrič
Trener: Uroš Šerbec

Izključitve: RK Ajdovščina 4 minute, RK Krško 12 minut

7metrovke: RK Ajdovščina 6/9, RK Krško 4/4

Ajdovščina v naslednjem krogu gostuje v Šmartnem, Krško pa gosti Mokerc KIG.