Mokerc premagal Radeče

Tudi druga tekma istih nasprotnikov v tej sezoni je bila izenačena. Če so v Radečah domačini zmagali za gol, je na Igu je odločil začetek drugega polčasa, ko so domači zadeli 3 zaporedne zadetke in so svojo prednost zadržali do konca tekme, ter zmagali z rezultatom 37:33.

V tekmi, kjer se je večinoma igralo “gol za gol” so domači v 7. minuti prvič povedli za +2 (5:3) in v 16. minuti za +3 (12:9). Gostje so v 24. minuti znižali na 16:15 in v 28. minuti drugič (po začetnih 0:1) povedli z 17:18. Domači so dosegli zadnja dva zadetka v prvem polčasu in odšli na odmor s prednostjo 19:18.

V začetku drugega polčasa so domači zadeli 3 zaporedne zadetke in povedli za +4 (22:18). Gostje so se uspeli v 42. minuti približati na 26:24, kaj več pa jim ni uspelo. Ko so se domači v predzadnji minuti povedli z 36:31 je bil zmagovalec znan. Končni izid 37:33.

Pri domačih sta bila najboljša strelca Tabakovič z 10. zadetki in Legen z 8. zadetki. Pri gostih je Mrgole dosegel 9 zadetkov, Zakošek in Savanovič pa po 7.

Omeniti je potrebno tudi, da sta ekipi zadeli vseh 11 dosojenih 7metrovk (domači 8, gostje 3).

Radeče ostajajo na 10. mestu, medtem ko je ekipa na 7. mestu.

ŠD Mokerc KIG – RK Radeče Papir Nova 37:33 (19:18)
športna dvorana OŠ Ig, gledalcev: 100, sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

ŠD Mokerc KIG: Grudnik, Žagar Ž., Žagar M. 5, Bučar 2, Petek, Comino, Legen 8, Štamcar, Cimerman 1, Makivič 2, Kalabič 4, Kastelic, Gorišek, Tabakovič 10, Leš 4
Trener: Roman Šimon

RK Radeče Papir Nova: Stegne 3, Koritnik 2, Klinar, Zakošek 7, Savanovič 7, Čajko D., Potočnik 1, Mrgole 9, Čajko J., Hrovat 2, Ivančič 2
Trener: Uroš Privšek

Izključitve: ŠD Mokerc KIG 2 minuti, RK Radeče Papir Nova 8 minut

7metrovke: ŠD Mokerc KIG 8/8, RK Radeče Papir Nova 3/3

Mokerc v naslednjem krogu gostuje v Krškem, Radeče pa čaka težka domača tekma z Izolo.