Krško vrnilo Slovanu za domači poraz

Rokomataši Krškega so v Ljubljani uspeli zmagati proti Slovanu in se tako oddolžiti na poraz v prvem krogu letošnje sezone. Tudi tokrat je bila razlika en zadetek in sicer 25:26 za goste.

V derbiju prvega kroga spomladanskega dela bolje začeli gostje, ki so v 7. minuti povedli z 2:4. Svojo prednost so v 20. minuti še povišali na 7:11 in jo do konca prvega polčasa še občutno zvišali na končnih 10:15.

Slovanovci se v začetku drugega polčasa začeli odlično in se v 42. minuti, po delnem izidu 6:2, približali na 16:17. Krčani so 4. minute kasneje povedli z 16:19. V drugi polovici drugega polčasa je sledilo obdobje izenačene igre, kjer so gostje držali prednopst 2, 3 zadetkov vse do predzanje minute. V razburljivi končnici, ko so domači v zadnji minuti dosegli kar 2 zadetka, so rokometaši Kršega zadržali prednost enega zadetka. Končni izid 25:26.

Pri domačih sta Skušek in Sankovič dosegla po 6 zadetkov. Pri gostih pa sta bila najboljša strelca Sobotič (9) in Glaser (7).

Krško je dohitel Slovan na lestvici in sta sedaj skupaj trenutno na 2. mestu. Slovan v naslednjem krogu gostuje v Črnomlju, Krško pa pri Šmartnem.

RD LL Grosist Slovan – RK Krško 25:26 (10:15)
dvorana Kodeljevo, gledalcev: 120, sodnika

RD LL Grosist Slovan: Grum 2, Jovičič S. 2, Serdinšek-Ekart 5, Marinček, Krivic, Budalič, Skušek 6, Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel 1, Jovičič E., Kljun 3, Hočevar, Sankovič 6, Atanasov
Trener: Aleš Repina

RK Krško: Romih, Glogovšek, Dular 2, Škafar, Subotič 9, Glaser 7, Kastelic 2, Rantah 1, Deržič, Novak, Mlakar, Vovk 3, Požeg, Ban 2, Blaževič, Škalički 12 obr.
Trener: Uroš Šerbec

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 4/5, RK Krško 2/4

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 12 minut, RK Krško 8 minut