Ljubljančani ostajajo vodilna ekipa

V 17. krogu 1. B lige sta se na Galjevici udarili ekipi Ljubljane in Mokerca. Rokometaši iz slovenske prestolnice so v drugem polčasu napravili ključno prednost in prišli do novih dveh točk, hkrati pa so se oddolžili Ižancem za poraz na prvi tekmi.

MRK Ljubljana : ŠD Mokerc – KIG 31:29 (13:13)
Kovačevič in Brulec 6; Tanko 10, Ravnikar 5

Moštvi sta srečanje pričeli precej enakovredno, saj uvodnih 15 minut nobena izmed ekip ni uspela uiti na vsaj dva gola prednosti. Naposled je to uspelo gostom pri rezultatu 6:8. Ljubljančani so nato hitro odgovorili in izid poravnali, potem pa se je zgodba iz začetnih minut nadaljevala.

Ekipi sta na odmor odšli z izenačenim rezultatom (13:13). Drugi del sta pri domačih dobro pričela Arijan Kovačevič in Lovro Brulec, ki sta tekmo končala kot najboljša strelca moštva iz slovenske prestolnice. Med Ižanci je bil najbolj razpoložen Erik Tanko, ki je odlično izkoriščal strele iz sedmih metrov, tekmo pa je zaključil kot najboljši strelec.

V 44. minuti so se Ljubljančani odlepili na pet golov prednosti (23:18). To se je izkazalo tudi kot prelomnica tekme, saj se Mokrčani niso več uspeli vrniti v igro. Rokometaši Ljubljane so tako slavili z 31:29, s tem pa so se zavihteli nazaj na vodilen položaj.