Novi točki za Krko

16. krog 1. A moške rokometna lige nam je postregel s tekmo med ekipama RK Krško in MRK Krka. Po uvodnih izenačenih minutah, so rokometaši Krke pričeli z bolj razigrano igro in do konca polčasa povedli z 9 goli naskoka (11 :20). Takšno predstavo so nadaljevali, domačini pa jim niso mogli blizu. Boj se je končal z visoko zmago gostov.

Prvih 10 minut tekme sta ekipi beležili izenačenje (3 : 3). Z uspešnima streloma Vojislava Vukića in Uroša Knavsa v istem napadu, so se gostje pričeli pospešeno oddaljevati od domačih. Minuto pred koncem prvega dela srečanja so vodili že za 10 golov (10 : 20), polčas pa je končal z zadetkom manj razlike (11 : 20).

Tudi v drugem delu srečanja rokometašev Krke ni bilo moč zaustaviti. S hitrim tempom so svojo prednost le še povečevali. Domačini so se jim v 42 minuti uspeli približati na 6 golov zaostanka (20 : 26), vendar razlike niso mogli ohraniti. Gostje so z izjemno predstavo nadaljevali do konca obračuna. Izid ob koncu tekme je znašal 26 : 37.

Najboljši strelci: Uroš Knavs (11), Veljko Stanojević (9), Tadej Sobotič (5).
Izkazala sta se branilca Josip Žitković (36%) in Jure Blaževič (32%)