Ljubljančani uspešni v Gorišnici, Sevnica doma ugnala Železnike

V okviru 13. kroga 1. B lige so Ljubljančani gostovali v Gorišnici, Sevničani pa so gostili rokometaše iz Železnikov. Ljubljančani so vodstvo iz uvoda tekme uspešno ohranili do konca, Sevničani pa so na domačih tleh uspeli zanesljivo vknjižiti dve točki.

RD Moškanjci-Gorišnica : MRK Ljubljana 32:38 (14:19)
Hrupič 10, Ozmec 7; Kovačevič in J. Lukman 7

Ljubljanski rokometaši so precej bolje odprli obračun in povedli z 1:4. Razpoložena sta bila Vid in Jure Lukman. Po 15 minutah igre so gostje ušli na 5 golov razlike (5:10).

Korak domačih z Ljubljančani je skušal držati Denis Hrupič, ki je dosegel 4 izmed uvodnih 8 zadetkov Gorišnice. V 23. minuti so gostje prišli do najvišje prednosti prvega dela (10:17).

Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 14:19. Gorišničani se nikakor niso uspeli približati. Po 40. minutah igre so ljubljanski rokometaši še vedno vodili za 7 zadetkov (19:26).

10 minut pred koncem srečanja so se domači približali le na 4 zadetke (27:31). Toda 5 minut pred koncem tekme je bilo jasno, da bosta 2 točki romali v Ljubljano. Lan Nosan je goste namreč popeljal do zanesljivega vodstva (29:35).

Tekma se je končala z zasluženo zmago Ljubljane, končni izid pa je bil 32:38.

RK Sevnica : RD Alples Železniki (20:15)
Pinterič 8, Vidmar 7; Kavčič 8, Plestenjak 7

Pri domačih je tekmo odlično pričel Črt Pinterič in svojo ekipo popeljal do vodstva (5:2). V 16. minuti so gostje prišli do izenačenja (9:9). Sledil je delni izid 7:1 domače ekipe. V 24. minuti je rezultat tako znašal 16:10. Sevničani so na odmor odšli s 5 zadetki prednosti (20:15).

Drugi del tekme so domači precej bolj odprli in ušli na 8 golov prednosti (24:16). 10 minut pred koncem srečanja so se Sevničani že močno približali zmagi, ko so vodili z rezultatom 34:25.

Visok poraz je v zadnji minuti s tremi zadetki omilil Luka Plestenjak. Končni rezultat je znašal 39:32.