Zmaga Koprčanov nad Loko

13. krog je ponudil srečanje med Loko in Koprom. Zelo izenačen boj je potekal vse do zadnjih minut tekme, na koncu pa so se zmage veselili Koprčani.

RD Urbanscape Loka : RD Koper 23:28 (14:13)
Dolenc 8, Belič Pfajfar 5; Poklar 6, Kete, Bekrič in Bratkovič 4

Koprčani so nekoliko bolje otvorili tekmo, ko so prvih 10 minut domači ves čas lovili zaostanek. Rokometaši Loke so prvič povedli v 12. minuti, ko je Aljaž Jesenko dosegel svoj drugi gol na srečanju (5:4).

Pri domačih je bil v prvem delu najbolj razpoložen Andrej Dolenc, pri gostih pa Tine Poklar. Zelo izenačen prvi polčas se je zaključil z minimalnim vodstvom Loke (14:13).

Na začetku drugega dela je nekaj dobrih obramb zbral vratar Luka Stanojlović. Ekipa Loke kljub temu ni uspela napraviti kakšne večje razlike. V 41. minuti so Koprčani preko 3 hitrih zadetkov Adama Bratkoviča celo povedli s 17:19.

V zaključku tekme se je neverjetno razbranil vratar Kopra Marin Đurica. V zadnjih 5 minutah je zbral kar 5 obramb. To je Koprčanom omogočilo, da so vendarle strli odpor Loke in dokaj zanesljivo slavili s 23:28.