Ljubljanski derbi znova pripadel Slovanu

Na ljubljanskem derbiju so rokometaši RD LL Grosist Slovana ugnali MRK Ljubljano.

Slovan je tekmo otvoril bolje in si hitro priigral prednost treh zadetkov. V tretji minuti je Vid Turnšek zadel za 3-0, prvi zadetek za Ljubljančane pa je šele po štirih minutah dosegel Herman Leskovar. V nadaljevanju polčasa so rokometaši MRK Ljubljane zaigrali bolje in Miha Tomšič je v 12. minuti izenačil na 6-6. Do izteka polčasa je srečanje potekalo izenačeno, v končnici prvega dela pa so si rokometaši Slovana na hitro priigrali nekoliko višjo prednost. Ob prvem odmoru je izid tako znašal 14-11 v korist Slovana.

Ob začetku drugega polčasa je Slovan stopil na plin in hitro povišal svoje vodstvo. Po desetih minutah so tako ušli na varno prednost z 18-12. Rokometaši MRK Ljubljane se niso tako hitro predali, v končnici so se približali na dva gola zaostanka (27-25), a bližje niso prišlo. Slovan je tako zmagal s 30-26.