Trebanjci do zmage nad borbenimi Koprčani

Danes sta se v 6. krogu v Kopru pomerila domači Koper in gostje iz Trebnjega. Spremljali smo zanimivo in izenačeno tekmo, z izjemo obdobja med koncem prvega polčasa in začetka drugega. Na koncu so prevladale tudi izkušnje Trebnja, gostje pa so slavili z 30-26.

Tekma se je začela izenačeno, spremljali smo igro gol za gol. Takšen obračun smo spremljali vse do 12. minute, ko so Trebanjci prevzeli iniciativo in z nekaj hitrimi zadetki v 4. minutah prišli do vodstva z 9-5, ko je zadel Mihajlo Radojković. V 16. minuti je bil minuto odmora primoran vzeti domači trener, kar pa ni zaleglo. Trebanjci so nadaljevali še bolj silovito in v 26. minuti povedli že s šestimi zadetki razlike. Domačini so v zadnjih minutah polčasa zaigrali bolje in dosegli kar 4 zadetke, ter rezultat zmanjšali na 17-14 za goste.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so v 36. minuti po zadetku Filipa Glavaša povedli z 20-14. Zdelo se je, da imajo favorizirani gostje vse pod kontrolo, a nato so z odlično in borbeno igro domačini tekmo spet naredili izjemno zanimivo. Koprčani so se na igrišču povsem razleteli, v obrambi pa prikazali fanatično borbo. To je rezultiralo k izničenju prednosti Trebnja, ki se je stopila na 22-21 po zadetku Tomislava Špruka v 47. minuti. V zadnjih minutah so na stran Trebanjcev spet prevagale izkušnje. Prikazali so dobro igro v obrambi, v napadu pa so našli luknje v obrambi domačih. Končni rezultat tekme je bil 30-26, Trebanjci pa so se morali za zmago pošteno potruditi.