Velenjčani suvereni v Šmartnem

Zadnja redna tekma 6. kroga Lige NLB (tekma med RK Jeruzalem Ormož in RK Slovenj Gradec 2011, bo zaradi igranja Ormoža v Evropi odigrana 27. oktobra) je bila odigrana v dvorani Pungrt. Ekipa RD Herz Šmartno je pred domačimi navijači gostila, aktualne državne prvake, ekipo RK Gorenje Velenje. Šmartno trenutno kljub eni zmagi zaseda zadnje mesto, a pri eni zmagi je še kar nekaj ekip. Velenjčani po dveh porazih na začetku sezone, sedaj beležijo samo še zmage. Trenutno so v nizu treh zaporednih.

In hitro od začetka je bilo jasno, da Velenjčani ciljajo na novo zmago. V 5. minuti so namreč vodili že s tremi goli prednosti (1:4). Ob koncu 9. minute, ko so gostje prednost povišali še za en gol (2:6) je moral z minuto odmora odreagirat domači strateg Aleš Šmejc. To je njegovim varovancem pomagalo, saj igralcem Velenja niso dovolili, da bi naredili še večjo razliko. A domači visokega tempa gostov niso mogli držati prav dolgo. Velenjčani so v 19. minuti povedli že s šestimi goli prednosti (6:12). A že v prvem polčasu si je velenjskim osam uspelo priigrati prednosti desetih zadetkov (8:18), a so na odmor vseeno odšli ob eno mestni prednosti, saj so prvi polčas z golom zaključili domači in postavili izid prvega polčasa (9:18).

Hitro na začetku drugega polčasa so Velenjčani povedli z dvanajstimi zadetki prednosti (10:22). Zmagovalec je bil tako odločen že pred samim koncem. Do zaključka srečanja pa smo spremljali dvoboj gol za gol. Gostje so le mirno nadzorovali potek srečanja in peljali tekmo h koncu. V samem zaključku pa so s tremi goli Kenana Pajta prednost povečali na šestnajst zadetkov (19:35). To pa je bil tudi končni izid srečanja. Pri domačih je bil s 6 goli najučinkovitejši Rok Ribarič, pri gostih pa je bil z 8 zadetki najnatančnejši Ibrahim Haseljić.

HERZ ŠMARTNO : GORENJE VELENJE  19:35 (9:18)