Loka z moško igro zanesljivo prek Slovenj Gradca

Urbanscape Loka je bila na nocojšnjem gostovanju bolj trdoživa od domače ekipe Slovenj Gradca, ki sicer skozi prvenstvo kaže zelo borben rokomet.

Rokometaši loke so že v uvodnih minutah pokazali, da so srečanje vzeli resno. V slabih desetih minutah jim je uspel delni izid 5:1, kar trije goli so padli s sedmih metrov s strani Aljaža Jesenka. V 25. minuti je Andrej Dolenc na strani Loke prejel rdeči karton, kmalu za tem pa so Slovenjgradčani tudi povedli na 10:9. Kljub temu so prvi del dobili zagriženi gostje, ki so vnovič po zaslugi Jesenka tik pred odmorom prešli v minimalno vodstvo (11:10).

Podobno kot v prvem polčasu so na začetku drugega pobudo prevzeli Škofjeločani. Domači so do zadnje tretjine srečanja še vzdrževali minimalen zaostanek, a na krilih Urbana in Matica Pippa so rokometaši Loke 10 minut pred koncem dosegli najvišje vodstvo (16:22). Do konca tekme niso popuščali in zanesljivo zmagali s 25:31.