Loka zmagala še drugič zapored, tokrat presenetljivo

Rokometaši Urbanscape Loke so nekoliko presenetljivo porazili MRD Dobovo (31-24). Dobovčani so bili pred srečanjem zaradi položaja na lestvici favoriti, sedaj zasedajo peto mesto, Škofjeločani pa so deveti.

Urbanscape Loka je hitro pokazal, da gre v tem srečanju na zmago. Ekspresno so povedli s 5-1, v 8. minuti pa je bilo že 8-2 v njihovo korist. Škofjeločani so prednost vztrajno povečevali in povedli tudi z osmimi goli razlike, v 27. minuti pa je Aleksander Atanasov svojo ekipo pripeljal celo do prednosti devetih zadetkov (17-8). Dobova je do odmora minimalno zmanjšala zaostanek, izid je ob polčasu znašal 17-11.

Podobna igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Domači gostom niso dopustili, da bi se vrili v igro. V vrstah Loke je bil razigran Matevž Jesenko (8 golov), pri Dobovi pa je bil najboljši Lucian Bura (5 golov). Končni zmagovalec je bil jasen že precej pred iztekom igralnega časa, končni izid pa je znašal 31-24.

V prihodnjem krogu bo Dobova doma gostila Krko, Loka pa se bo podala v Ribnico.