Mariborčani do tesne zmage nad Slovanom

RK Maribor Branik je danes v domači dvorani gostil RD LL Grosist Slovan in ga premagal z tesnim rezultatom 29-27. Mariborčani so z zmago skočili na 8. mesto pred Slovan in Dobovo, ki sta z 9 točkami na 9. in 10. mestu.

Mariborčani so tekmo precej bolje začeli in že v 11. minuti vodili z 9-2 po zadetku Filipa Rakite. Slovanovci so se nato malce zbrali in znižali zaostanek iz 7 na 4 gole, ko je bilo 10-6.  Mariborčane to ni zmedlo in še vedno so igrali svojo igro, v napadu so zadevali z vseh pozicij, do golov pa so prihajali dokaj z lahkoto. Od 26. do 30. minute jim je uspela še serija 3-0 in polčas so zaključili z vodstvom 17-12, ko je v 30. minuti iz 7 metrov zadel Matija Golik.

Tudi v drugem delu so bolje začeli domači, v 33. minuti so vodili z 19-13 po zadetku Alekse Veselinoviča. Nato pa so se Slovanovci malce zbrali, Mariborčani pa so naredili še dve napaki v obrambi, izključena pa sta bila Jan Hočevar in Filip Rakita. Slovanovci so prednost izkoristili in dosegli dva hitra zadetka, zaostanek pa znižali na 3 zadetke. A Mariborčani so spet prestavili v prestavo višje in v 51. minuti vodili z 27-21 in zdelo se je, da je tekma odločena. Slovanovci so na koncu tekme uspeli močno znižati zaostanek a kaj več jim ni uspelo in Maribor je slavil z rezultatom 29-27

RK MARIBOR BRANIK : RD LL GROSIST SLOVAN 29:27 (18:12)
Budja 7, Golik (4), Planinšek, Rakita in Hočevar po 4; Kotar 6, Sankovič in Tufegdžić (1) po 4.