Slovenj Gradec Izoli odčital lekcijo

Rokometaši Izole, ki so gostili ekipo iz Slovenj Gradca, se skozi večino srečanja niso izkazali za dorasle nasprotnike. Za izenačen obračun smo bili prikrajšani zaradi obilice neuspešnih napadov domačega moštva, kar pa so za visoko zmago izkoristili Slovenjgradčani.

Srečanje se je začelo izenačeno in po 12. minutah sta imeli obe moštvi na računu po 4 zadetke. Sledila je prva serija gostov, po kateri so Slovenjgradčani prvič konkretno povedli (4:8). Izolani se z igro ‘gol za gol’ v nadaljevanju nasprotnikom niso več uspeli približati in prvi polčas se je končal z rezultatom 9:13 v korist gostov.

Slednji v drugem polčasu niso popustili. Neizdelane napade obalnih rokometašev so Slovenjgradčani uspešno kaznovali in višali svoje vodstvo. Za vsak zadetek Izole so padli dva ali trije gostujoči in tekma je bila pred zadnjimi desetimi minutami praktično že odločena. Slovenj Gradec je do zadnje sirene svojo simultanko le še nadgradil in slavil visoko zmago z 18:31.