Mariborčani namučili Celjane

Po dveh suverenih zmagah je danes Mariborčane čakalo gostovanje pri vedno neugodnemu tekmecu, RK Celju Pivovarni Laško. Celjani so po porazu v Superpokalu v prvi tekmi nadigrali Škofjeločane, med tem ko pa je bila tekma z RD Koprom prestavljena na mesec oktober. Mariborčani pa so do sedaj že dvakrat slavili, prvič v gosteh pri MRK Dobovi, vikend kasneje pa še v domači dvorani Tabor, ko so suvereno nadigrali Koprčane. Vsekakor smo lahko danes pričakovali trd boj za novi dve točki.

1.polčas so odlično začeli domači rokometaši, saj gostom iz Maribora niso pustili do zadetka vse do 6.minute tekme, 4 : 1. Mariborčani nekako niso našli pravega odgovra na igro Celjanov, v napadu pa smo videli kar nekaj nepotrebnih napak in izgubljenih žog. Zaradi nezbranosti mariborskih rokometašev je bil Marko Šibila že v 8.minuti tekme primoran vzeti minuto odmora. Nato smo videli kar nekaj lepih akcij na obeh straneh, Celjanom je uspešno uspelo držati svojo minimalno razliko vse do samega izteka 1.polčasa, ko je Mariborčanom le uspelo izenačiti. In kot smo že vajeni, so Celjani vseeno zaključili 1.polčas v svojem stilu in odšli na odmor z zadetkom prednosti. Ob polčasu je bil rezultat 16 : 15.

V 2.polčas so Mariborčani stopili agresivno in zbrano. Svoj minimalni zaostanek so uspeli zadrževati vse do 48.minute tekme. Nato pa je do 53.minute, ob zadetku Tilna Kodrina, domačim uspelo svojo prednost povečati za kar 7 zadetkov. Tekma je bila nekako že odločena. Mariborčani niso več našli izhoda iz tega zaostanka. Vrstile so se številne napake, predvsem v mariborskem napadu, kar pa so Celjani dobro izkoristili. Tekma v dvorani Zlatorog se je končala s slavjem domačih. Končni rezultat je bil 36 : 28.

Pri domačih sta bila najbolj natančna Gal Marguč, zadel je 8-krat, in Draško Nenadić, s 7 zadetki. Klemen Ferlin je tokrat obranil 8 strelov, Aljaž Pajntar le 3. Pri gostih pa je po 4-krat zadelo kar pet igralcev, in sicer Niko Medved, Andris Celminš, Filip Jerenec, Andraž Velkavrh in Marin Buneta. Prav tako danes ni bil razpoložen Marin Đurica, zbral je le 4 obrambe.

Celjane v nedeljo čaka tekma Lige prvakov, in sicer odhajajo v Pariz, Paris Saint-Germain Handball, nato pa jih v 4.krogu domačega prvenstva čaka gostovanje pri RD Riko Ribnici. Mariborčane pa v naslednjem krogu čaka gostovanje pri RD Urbanscape Loki.

Gal Marguč, RK Celje Pivovarna Laško: »Začeli smo odlično, s trdo obrambo in hitrimi proti napadi pa višali prednost iz minute v minuto. Po rotaciji nismo znali obdržati takšnega ritma tudi v nadaljevanju in Maribor je to izkoristil ter se približal. Vseeno pa smo nato drugi polčas odigrali korektno in mislim, da je razlika povsem realna

Stefan Žabič, RK Maribor Branik: »Mešani občutki me prevevajo. Vesel sem, da sem danes lahko igral tu v Zlatorogu, vendar žal to ne morem reči za našo igro, nad katero smo razočarani. Vmes smo sicer nekoliko bolje zaigrali, se spodbujali ter odigrali kolektivno, nato pa žal znova naredili preveč napak, ki jih Celjani vedno kaznujejo, tako je bilo tudi tokrat, ko so v zaključku prišli do visoke zmage

RK Celje Pivovarna Laško : RK Maribor Branik 36 : 28 (16 : 15)

RK Celje Pivovarna Laško: Vujović 3, Jurečič 1, Malus 1, Razgor 1, Ovniček, Marguč 8, Šarac 2, Grošelj 1, Nenadić 7(3), Pajntar (3 obrambe), Ferlin (8 obramb), Kodrin 5, Horžen, Makuc, Anic 3, Bećiri 4

Trener: Branko Tamše

Izključitve: 4minute

7-metrovke: 3(4)

RK Maribor Branik: Đurica (3 obrambe), Žabič, Medved 4, Celminš 4, Marušič 2(1), Štamic, Sok, Šol 2, Simonič, Jerenec 4, Velkavrh 4, Budja, Jerebie 2, Golik 1, Buneta 4, Štumpfl 1

Trener: Marko Šibila

Izključitve: 6minut