Matevž Skok: ˝Tekma je bila zelo napeta že od samega začetka, tudi zaradi incidenta njihovih navijačev”

Rokometaši RK Gorenje Velenje so na povratni tekmi 1/8 finala Evropskega pokala z rezultatom 27:21, še drugič v tednu dni premagali ciprsko ekipo Famaguste in se tako zasluženo uvrstili med osem najboljši ekip. Velenjčani so po 15. minutah prevzeli vajeti igre v svoje roke in je do konca tekme niso več izpustili iz rok. Gostje so se sicer nekajkrat približali, a so domačini odbili vse nalete.

Matevž Skok, vratar RK Gorenje Velenje:
˝Tekma je bila zelo napeta že od samega začetka, tudi zaradi incidenta njihovih navijačev. Vedeli smo, da bomo kljub izenačenim uvodnim minutam, uspeli narediti razliko, saj nam oni težko kondicijsko parirajo. Mi smo iz minute v minuto stopnjevali temo, veliko rotirali, ter s hitrimi in lahkimi zadetki uspeli tekmo končati po naših željah.˝

Nejc Hriberšek, rokometaš RK Gorenje Velenje:
˝Danes smo odigrali eno odlično tekmo. Vseh šestdeset minut smo bili zbrani tako v obrambi kot v napadu in zasluženo napredovali med najboljših osem ekip. Hvaležen sem trenerju za minutažo in zelo vesel svojega prvega evropskega zadetka.˝

RK GORENJE VELENJE : SABBIANCO ANORTHOSIS FAMAGUSTA 27:21 (13:11)

RK GORENJE VELENJE: Skok (13 obramb), Verboten (1 obramba), Tajnik (5), Pipp (3), Pajt (4), Hebar (1), Drobež (2), Mlivić M., Sokolič (2), Verdinek (2), Šiško (3), Grmšek (2), Mlivić T. (1), Predović, Hriberšek (1)

SABBIANCO ANORTHOSIS: Nungovitch, Xenofondos, Cory, Kesidis (3), Pavlitsenko, Karan (2), Evdokimov, Michaelides, Argyrou J., Špiljak (3), Zaja (2), Tsamesidis (2), Argyrou C. (4), Nikiforou, Papakyprianou (1), Sikošek Pelko (4)
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (4/5), Sabbianco Anorthosis Famagusta (2/3)