Sevnica na napeti tekmi premagala Črnomelj

16. krog 1.B lige med domačo Sevnico in Črnomljem je ponudil zanimiv obračun.

V prvem polčasu sta ekipi prikazali približno enakovredno moč. Rezultat se je premikal gol za gol, največje vodstvo pa je vse do končnega vmesnega časa znašalo dva zadetka. Zadnji zadetek v prvem delu srečanja je dosegel Martin Kos in postavil prvo vodstvo s tremi zadetki 13:10.

Tekma se je v drugem polčasu nadaljevala v podobnem stilu kot večina prvega dela. Nobena od ekip ni uspela napraviti večjega preboja in tako je trajalo vse do 55. minute, ko je Rok Kozole zadel za +2 (23:21). Domačim je uspelo trdo priigrano presnost zadržati vse do konca tekme. Po zadnjem pisku so se Dolenjci veselili zmage nad Belokranjci z rezultatom 27:25

Domači vratar Martin Kos in gostujoči vratar Ivan Begarič sta zbrala oba po 11 obramb. Pri Sevnici sta se pod 5 zadetkov podpisala srednji zunanji Rok Kozole in levo krilo David Kuhar. Za goste je 6 zadetkov dosegel Erik Medic, 4 pa Anže Pirh