Mestni derbi pripadel Slovanu

Dolga tri leta smo čakali, da smo v prestolnici znova dočakali mestni derbi. V športni dvorani Krim na Galjevici sta se pomerili ekipi MRK Ljubljana in RD LL Grosist Slovan. Slovan, ki je po dveh krogih pri dveh zmagah, medtem, ko imajo rokometaši Ljubljane točko manj, saj so prvo tekmo remizirali. Rokometašem Slovana se je lani 1. NLB liga za las izmuznila, saj so 1.B ligo končali na tretjem mestu. Ljubljančani pa so se po letu preživetem v 2. ligi zopet vrnili v 1.B ligo.

Tekmo so nekoliko bolje odprli gostje iz Kodeljevega, ki so hitro priigrali dva zadetka prednosti. Ob pomoči vratarja Roka Selakoviča, ki je na začetku tekme zbral nekaj lepih obramb so Slovanovci v 9. minuti tekme povedli že s štirimi goli razlike (3:7). Domačini se s tem niso strinjali in so v 14. minuti zaostanek znižali le še na en zadetek (6:7). Gostje so si v 20. minuti zopet priigrali malenkost lepšo prednost, ko so povedli z 8:11. V zaključku prvega polčasa so imeli Ljubljančani veliko priložnosti, da zaostanek zmanjšajo le na zadetek zaostanka ali celo izenačijo rezultat, a enostavno niso uspeli izkoristit vseh napak nasprotnikov. Polčas je tako z izidom 12:15 pripadel gostom. Sicer pa smo spremljali zelo atraktiven rokomet. Požrtvovalnost in borbenost tako v napadu kot v obrambi, kar nam je obetalo zanimiv drugi polčas.

Gostitelji so dobro odprli drugi polčas in se hitro približali na le gol zaostanka (14:15), a so z željo po hitrem izenačenju storili tudi veliko napak, kar je gostom omogočilo, da so svojo prednost povišali na štiri zadetke (14:18). Pri rezultatu 15:20 je bil domači trener Bojan Čotar primoran vzeti minuto odmora in poizkušal umiriti svoje varovance. Lahko bi rekli, da je bila to dobra poteza Ljubljanskega trenerja, saj so njegovi igralci zaostanek znižali le še na dva gola (18:20). Domačini so bili nato v naletu in v 50. minuti zaostanek zopet znižali le na zadetek zaostanka. Gostje so prednost znova povečali na tri gole. Največ zaslug pri tem ima zagotovo vratar Selakovič. Ljubljančanom tako kot v prvem polčasu tudi v drugem ni uspelo izkoristiti številnih napak nasprotnika, za priključitev ali morda celo za popoln preobrat. Sicer pa je derbi upravičil ime take tekmo, saj smo spremljali zelo lepo in razburljivo tekmo. Končni rezultat je bil 26:28 za Slovan.

LJUBLJANA : SLOVAN 26:28(12:15)