Na petkovih tekmah 1. B lige favorita opravičila vlogo favorita

V petek sta ekipi Drave in Izole opravičili vlogo favorita in zmagali.

Izola je gostovanju v Brežicah, ki jih je vodil nov trener Zlatan Đapo, zmagala z rezultatom 30:36.

Začetek tekme do 7. minute je bil izenačen, ko so gostje med 8. in 11. minuto naredili delni izid 0:5, kljub minuti odmora domačega trenerja že v 9. minuti. Izolani so prednost 5,6 zadetkov držali do 24. minute, ko so domači z delnim izidom 4:0 znižali na 14:16. Rezultat polčasa 14:17.

Tudi drugi polčas je minil podobno. Do 43. minute so gostje brez večjih težav držali prednost in spet so sledila slabe minute gostov in v 46. minuti znižanje na 22:24 in v 49. minuti so se domači popolnoma vrnili v tekmo z rezultatom 25:26. Do konca tekme so izkušeni gostje iz Izole prednost zadržali in jo tudi povišali na končnih 30:36.

Pri domačih sta brata Tomše dosegla največ zadetkov. Jaka je dosegel 8, Miha pa 5 zadetkov. Pri gostih sta največ zadetkov dosegla Jurič (8) in Poberaj (7).

RK Brežice – RD Butan plin Izola 30:36 (14:17)
Dvorana Brežice, sodnika: Dejan Ivančič in Igor Ivančič

RK Brežice: Tomše J. 8, Tomše M. 5, Lipej 4, Zorič 3, Zagode 3, Kovač 3, Deržič 2, Matjašič 2, Krivokapič, Hvastija, Kozole, Udovč, Derenda, Pernovšek, Štarkl, Jagrič
Trener: Zlatan Đapo

RD Butan plin Izola: Jurič 8, Poberaj 7, Brumen 6, Božič 4, Beganovič 4, Gašperič 3, Nikolič 3, Redžič 1, Smej, Poles, Peharc, König, Čolić, Gregorič, Husić
Trener: Fredi Radojković

7metrovke: RK Brežice 3/3, RD Butan plin Izola 6/6

Izključitve: RK Brežice 10 minut, RD Butan plin Izola 8 minut

Brežice v soboto odhajajo na gostovanje v Mursko Soboto, Izola pa doma gosti Radeče Papir Nova.

Na Ptuju je Drava brez večjih težav premagala maloštevilno ekipo Črnomlja (na tekmo so prispeli z 9 igralci in tremi vratarji).

Že v 7. minuti so domači povedli z 6:3, vendar so se gostje že zadnjič približali v 9. minuti na 6:5. V nadaljevanju prvega polčasa so rokometaši Drave iz minute v minuto povečevali prednost in ob polčasu odšli na odmor z 8. zadetki prednosti (20:12).

V drugem polčasu so domačini, z rotacijo igralcev, svojo prednost še poviševali. Z delnima izidoma 5:0 (med 35. in 39. minuto) in 6:0 (med 49. in 55. minuto) so 5. minut pred koncem dosegli najvišjo prednost +17 (37:20). Končni izid 3923 za domače.

Pri domačih sta Rožman in Žunič dosegla po 6 zadetkov, domači vratar Žuran pa je zbral 16. obramb, pri gostih pa sta bila Štrucelj (8) in Stariha (7) najboljša strelca.

RK Drava – RK Črnomelj 39:23 (20:12)
OŠ Ljudski vrt, gledalcev 130, sodnika: Tomaž Kržan in Matic Romih

RK Drava: Rožman 6, Žunič 6, Grobelnik 5, Zupanc 5, Hrupič 4, Sivka 4, Koštomaj 4, Krasnič 3, Stopar 1, Reisman 1, Gregorc, Bedrač, Bračič, Krabonja, Žuran 16 obr.,Belec
Trener: Vladimir Vujovič

RK Črnomelj: Štrucelj 8, Stariha 7, Horvat 4, Mihelič 2, Perdirc 1, Medic 1, Jakofčič, Šutej, Slemenšek, Bagarič 2. obr, Aupič 2 obr., Plut 1. obr
Trener Tine Svetič

7metrovke: RK Drava 2/2, RK Črnomelj 3/4

Izključitve: RK Drava 6 min, RK Črnomelj 4 min

V naslednjem krogu Drava gostuje pri Škofljici, Črnomelj pa doma čaka še ena težka tekma proti vodilnemu Slovenj Gradcu.