Na prvoligaškem srečanju zmaga domačinov

Na včerajšnem srečanju 1/8 finala pokala Slovenije sta se pomerila domače Gorenje in Slovenj Gradec.

Priča smo bili izjemno izenačenemu in napetemu obračunu. Srečanje so bolje odprli gostje s Koroške, ki so si v 14. minuti priigrali 4 gole prednosti (5:9). Prednost so do konca prvega polčasa ose uspele izničiti in 5 minut pred odmorom so povedle z 11:10. Na odmor sta ekipi vseeno odšli poravnani na 13.

Tudi v drugem polčasu smo bili priča šahovskemu obračunu, nobena ekipa si ni uspela priigrati občutnejše prednosti, najvišja je bila 2 zadetka. Vseeno je Gorenju uspelo zadržati prednost dveh golov 3 minute pred koncem. Branko Predović je v zadnji minuti zadel za 28:26 in tekma je bila odločena, kljub zadetku Žige Lesjaka v zadnjih sekundah srečanja.

Najboljši strelec Gorenja je bil s 6 zadetki Domen Tajnik, enega več je za Slovenj Gradec dosegel Aljoša Yankovskyy.

Po srečanju je Tajnik povedal: Zavedali smo se, da bo današnja tekma težka. Ekipo Slovenj Gradca smo dobro poznali. Na začetku tekme smo naredili preveč napak in izgubili preveč žog. V drugem polčasu smo se zbrali in mislim, da smo na koncu zasluženo zmagali.”